Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lenkijoje – dar vienas didelis afrikinio kiaulių maro protrūkis

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Šį savaitgalį, balandžio 5 d., naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys nustatytas kaimyninės Lenkijos Poznanski regione įsikūrusiame kiaulių ūkyje, kuriame laikyta daugiau kaip 10 tūkst. kiaulių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad tai jau antras didelis nuo šios ligos nukentėjęs Lenkijos kiaulių ūkis per pastarąjį mėnesį.

Pranešama, kad ypač pavojinga užkrečiama virusinė liga patvirtinta ištyrus dviejų gaišusių kiaulių mėginius. Naujai nustatytas protrūkis yra susijęs su kovo 20 d. stambioje komercinėje kiaulių fermoje Nowosolski regione nustatytu židiniu, kurioje buvo laikoma beveik 24 tūkst. kiaulių.

Lenkijos veterinarijos specialistai jau ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas neišplistų iš ūkio, aplink jį nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, visos laikytos kiaulės bus nugaišintos ir saugiai sunaikintos, atlikti dezinfekavimo darbai. Taip pat vykdomas epizootinis tyrimas, aiškinantis, kaip virusas pateko į ūkį, atliekamas kiaulių judėjimo atsekamumas, vertinant, ar kiaulės nebuvo išplatintos į kitus šios šalies ūkius.

VMVT dar kartą primena kiaulių augintojams biologinio saugumo priemonių įgyvendinimo svarbą, nes Lietuvoje šis virusas plinta laukinėje faunoje, daugėja nuo AKM kritusių šernų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA