Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo šalnų 2019 m.

Autorius: Steponas GEDVILA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų fondas (ŽŪPGF), pasirašiusi sutartį dėl paskolų teikimo su finansų tarpininku – Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) narėmis – pradėjo skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ įgyvendinimą. Paskoloms pagal šią priemonę yra skiriama 2,744 mln. eurų, o 2019 m. nuo šalnų nukentėję ūkio subjektai galės gauti iki 25 tūkst. eurų paskolą itin palankiomis sąlygomis.

Pirmine žemės ūkio produktų gamyba užsiimantys ūkio subjektai, kurie 2019 m. nukentėjo nuo šalnų, pagal šią skatinamąją priemone galės gauti lengvatinę paskolą iki 25 tūkst. eurų ir iki 36 mėn. laikotarpiui. Paskolos teikiamos įmonėms, kurioms yra reikalingos lėšos investicijoms ir apyvartinėms lėšoms finansuoti arba darbo užmokesčiui bei su juo susijusiems mokesčiams sumokėti ir kurios atitinka mažoms ar vidutinėms įmonėms nustatytus kriterijus.

Šiuo metu, pirmuoju šios priemonės įgyvendinimo etapu iki 2020 m. lapkričio 30 d., lengvatinės paskolos bus teikiamos 2019 m. nuo šalnų nukentėjusiems ūkininkams ir ūkiams, o vėliau – nukentėjusiems ir nuo kitų nepalankių klimato reiškinių.

Paskolos teikiamos didžiąja dalimi jas finansuojant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, o 23 proc. paskolų sumos dalies sudaro finansų tarpininkų – LCKU narių – lėšos.

Valstybės lėšomis finansuojamai paskolos daliai yra taikomos nulinės paskolų palūkanos, kredito unijų lėšomis finansuojamai daliai – iki 8 proc. metinės palūkanos, todėl bendra paskolos palūkanų norma nesieks 2 proc.

Paskolos gavėjui pageidaujant, gali būti taikomas iki 1 metų paskolos grąžinimo atidėjimas. Paskolos gavėjas turės sumokėti paskolos administravimo mokestį, kuris siekia 1 proc. nuo paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 100 eurų.

Paskolų teikimas įgyvendinamas tarpininkaujant šios priemonės finansų tarpininko atrankos konkurse geriausią pasiūlymą pateikusioms LCKU priklausančioms kredito unijoms. Paskolos gavimo reikalavimus atitinkantys ūkio subjektai gali kreiptis net į 11 kredito unijų, esančių Alytuje, Anykščiuose, Kaune, Kėdainiuose, Naujoje Akmenėje, Pakruojyje, Panevėžyje, Pasvalyje, Prienuose, Šiauliuose ir Ukmergėje.

Paskolas norintys gauti ūkio subjektai turi kreiptis į tarpininkaujančią finansų įstaigą – vieną iš priemonės įgyvendinime dalyvaujančių LCKU kredito unijų – ir pateikti reikalingus dokumentus: užpildytą paraišką ir jos priedus bei pažymą iš savivaldybės apie nukentėjimą nuo 2019 m. šalnų. Šią pažymą ūkininkai gali gauti kreipdamiesi į savo savivaldybių žemės ūkio skyrius.

Apie šią priemonę skaitykite čia.

a

Facebook komentarai