Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lazdijų rajone pasigendama ūkininkų aktyvumo

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nors Lazdijų rajoną galimą priskirti prie tų, kuriuose vyrauja smulkūs ūkiai, tačiau šio rajono ūkininkai žemdirbių protesto akcijose nėra itin aktyvūs dalyviai.

Pasak Ūkininkų sąjungos Lazdijų skyriaus vadovo Kęstučio Sujetos, jų rajono ūkininkai galėtų daugiau rodyti iniciatyvos bei aktyviau reikšti savo pilietinę poziciją. Mat rajono žemės nėra itin palankios tradicines žemės ūkio kultūras, kiek palankesnės verstis gyvulininkyste, pienininkyste. Tačiau laikančių karvių nuolat mažėja. Tam įtakos turi bendra šalies ekonominė situacija, ekonominė politika.

„Negaliu sakyti, kad mūsų rajono ūkininkai pasyvūs, tačiau masiškumo kol kas nėra. Nepaisant to, mes jau pastatėme žaliuosius kryžius prie pagrindinių mūsų kelių, vedančių į kaimyninę Lenkiją, taip pat kelyje Marijampolės link, kitur. O dabar ruošiamės kitai protesto akcijos daliai, kuri vyks kitą savaitę. Traktoriais atvažiuosime į rajono centrą, nors pripažįstam, kad ne vietos valdžia gali spręsti, kokio dydžio tiesiogines išmokas skirti ūkininkams“, – „Agroeta.lt“ tikino K. Sujeta, neslėpdamas, kad susitarti dėl akcijų su dabartine rajono mere, buvusia žemės ūkio viceministre Ausma Miškiniene jiems keblumų nekyla.

Bene aktyviausias Lazdijų rajone yra ūkininkas Virginijus Kazlauskas, kuris savo laukuose pastatė keturis kryžius. „Palaikau akciją, du kryžius pastačiau šalia Lenkijos pasienio esančiuose laukuose, vieną prie Lazdijų, vieną Janėnų kaime, toks gestas parodys, kad ūkininkai yra vieningi ir gali šią vienybę išreikšti tokiu tyliu protestu“, – teigė ūkininkas.

Pasak K. Sujetos, jie yra nepatenkinti šiuo metu esama situacija, valdžios nenoru girdėti ūkininkų bėdas bei žadamais didesniais mokesčiais žemės ūkio sektoriui. Tai labiausiai pajus smulkieji ūkininkai ir kai kuriems mokesčių padidinimas gali atsiliepti labai skaudžiai – jiems gali būti sudėtinga išlikti rinkoje ar net išgyventi. „Jei netikėtume, kad šios akcijos duos kokį nors rezultatą, jose nedalyvautume. Dabar mes dar nesame praradę vilčių, kad į mūsų nuogąstavimus dėl ateities bus atsižvelgta“, – vylėsi K. Sujeta,

Iš viso Lazdijų rajone yra registruota apie 3 tūkst. ūkininkų ūkių, kurių dauguma – smulkūs. Vidutinis rajono ūkininko ūkio dydis tėra 7,73 ha. Didžiausia įregistruotų ūkininkų dalis naudoja nuo 3 iki10 ha žemės ūkio paskirties žemės sklypus. Vyraujanti veikla, kuria užsiima šio rajono ūkininkai – mišrusis žemės ūkis.

Facebook komentarai