Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Latvijoje šiemet prognozuojamas maisto produktų brangimas

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Latvijos paramos žemės ūkio rinkai centras prognozuoja, jog šiemet šalyje tikėtinas daugelio maisto produktų brangimas, o atpigti gali tik kava ir kakava.

Jo ekspertai pažymi, Latvijoje, kaip daugumoje pasaulio šalių, artimiausiais mėnesiais gali pakilti vištienos, sūrių ir kiaulienos kainos, didėjant šios produkcijos paklausai Kinijoje. Pieno produktai taip pat gali brangti, nepaisant sviesto kainų kritimo praėjusių metų pabaigoje.

Kaip papildomos maisto brangimą Latvijoje skatinančios priežastys nurodomos brangstantys degalai, gana sparčiai augantys atlyginimai.

Centro atliktų rinkos rezultatai rodo, kad per praėjusius metus Latvijoje gerokai pakilo duonos, kiaulienos, pieno produktų, daugumos daržovių, o nukrito tik kavos, sviesto, kai kurių vaisių ir daržovių kainos. Pagrindinė kainų augimo priežastis – tendencijos pasaulio ir Europos rinkose. Pavyzdžiui, kefyras per metus pabrango 14 proc., varškė – 13 proc., duona – 25 procentais. Tuo tarpu sviestas, po neadekvataus kainos šuolio anksčiau, atpigo 19 procentų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA