Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lančiūnavoje – aplinkosaugininkų įteisintas „vezuvijus“

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Socialiniuose tinkluose pasirodžius filmuotai medžiagai apie Lančiūnavos katilinės kamino išmetimus, kilo didelis ažiotažas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Kėdainių rajono gyvenvietė šildoma kūrenant netinkamą kurą ir tuo daroma didžiulė žala gamtai.

Portalas „Agroeta.lt“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamento Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Albertą Narvidą, klausdama, ar ar Lančiūnavos katilinė nepažeidžia aplinkosauginių įstatymų. „Vakar pagal gautą skundą buvome nuvykę į vietą ir nieko neleistino nepastebėjome“, – „Agroeta.lt“ telefonu sakė A. Narvidas.

Pasak specialisto, katilinė kūrenama naudotais pakuočių padėklais ir kartono dėžėmis, kuriuos pagal sutartį katilinės darbuotojai parsiveža iš UAB „Rivona“ Kėdainių logistikos sandėlių. „Taršą aplinkai galima nustatyti tik atlikus kamino išmetimų mėginių tyrimus, tačiau vakar juos daryti buvo netikslinga, nes planiniai tyrimai buvo atlikti prieš keletą dienų“, – kalbėjo aplinkos apsaugos inspekcijos specialistas.

Be to, jis pažymėjo, kad leidimą naudoti tokį kurą yra išdavusi Aplinkos apsaugos agentūra. „Apžiūrėję katilinės patalpas, nieko neteisėto neradome. Jokių naudotų padangų ar kitokių netinkamų kūrenimui medžiagų nepastebėjome, todėl skundą laikome nepagrįstu“, – sakė A. Narvidas.

Vilainių, kurios teritorijoje yra Lančiūnavos gyvenvietė, seniūnas Antanas Bružas sakė, kad anksčiau buvo nusiskundimų dėl minėtos katilinės taršos, tačiau per paskutiniuosius metus į seniūniją dėl to niekas nesikreipė. „Katilinė priklauso Ukmergės UAB „Sigma Solar“ ir į jos veiklą mes nesikišame. Rodos ji dirba tvarkingai, nors, teisybės dėlei, naktį katilinės kamino ir nestebėjau“, – „Agroeta.lt“ sakė seniūnas, užtikrindamas, kad jei būtų gyventojų nusiskundimų, seniūnija tarpininkautų sprendžiant visas problemas.

Tiesa, A. Bružas lyg tarp kitko prisiminė kažką girdėjęs apie senoką katilinės įrangą ir kažkokius jos technologinius nesklandumus.

Seniūno mintims pritaria ir kėdainietis Povilas Matula, studijuojantis šilumos energetiką Kauno technologijos universitete.  „Greičiausiai katilinės įranga nėra tvarkinga, nes degimo produktai nesudega iki galo, be to, žemas kuro kaloringumas“, – savo pamąstymais su „Agroeta.lt“ dalinosi jaunuolis. Būsimasis šilumininkas mano, kad greičiausiai katilinėje sugedęs deguonies reguliatorius, todėl ir dūmai tokie grėsmingi.

Facebook komentarai