Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kupiškio rajone užfiksuota slampinėjanti meška

Autorius: Agroeta
Ketvirtadienio vakarą meška ir jos pėdsakai buvo užfiksuoti Kupiškio rajone. Justino Motiejūno ir Ramūno Varno nuotraukos. "Facebook" grupė MEDŽIOTOJAI.
Ketvirtadienio vakarą meška ir jos pėdsakai buvo užfiksuoti Kupiškio rajone. Justino Motiejūno ir Ramūno Varno nuotraukos. "Facebook" grupė MEDŽIOTOJAI.
Printer Friendly, PDF & Email

Kupiškio rajone, netoli Dapšių kaimo, medžiotojų klubo "Šimonys" vaizdo kameros užfiksavo beslampinėjančią mešką. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Justinas Motiejūnas. Vaizdo įrašo stop kadruose matyti, kad lokys pamiškėje praleido ne mažiau kaip pora valandų. "Pirmą kartą, manau Kupiškio rajone apskritai nėra niekas užfiksavęs iki šiol", – "Agroetai" sakė J. Motiejūnas.

Grupėje „MEDŽIOTOJAI“ internautai pradėjo dalintis nuotraukomis, kad meška neskubėdama keliauja tolyn. „Praėjo ir pro mūsų plotus“, – teigė meškos pėdsako nuotrauką įkėlęs Ramūnas Varnas.

Lietuvoje meškos nėra itin dažnas svečias. Praėjusiais metais balandžio pabaigoje lepečkojė buvo užfiksuota Biržų rajone, o liepos ir rugpjūčio mėnesiais – Ukmergės rajone, Tolučių kaimo apylinkėse.

Pasak specialistų, meškos paprastai klajoja po vieną, kelionei renkasi nuošalias vietas. Plėšrūnas per parą gali įveikti apie 30 kilometrų. Įdomu tai, kad gyventojai gali pranešti apie plėšrūnų pasirodymą interaktyvioje sistemoje "Biomon.lt", tačiau joje nėra pranešta apie pernykščius rudųjų lokių pasirodymus Lietuvoje. Kitaip tariant, šioje sistemoje bent jau pusės pranešimų apie plėšrūnus nėra. Specialistai teigia, kad vadovaujantis ir šiais pranešimais, vėliau yra formuojama atskirų rūšių reguliavimo strategija, pavyzdžiui, vilkų. 

 

Facebook komentarai