Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Korvetto™“: stipresnis dar nesukurtas

Autorius: Partnerių turinys
„Korvetto™“ sunaikina net ir dideles rugiagėles.
„Korvetto™“ sunaikina net ir dideles rugiagėles.
Printer Friendly, PDF & Email

„Korvetto™“ – tai dar vienas naujas įmonės „Corteva Agricience™“ kūrinys, su kuriuo ir vėl išdidžiai žengiame į žieminių rapsų herbicidų rinką.

Praėjusį rudenį žieminių rapsų buvo pasėta rekordiškai daug. Tam buvo labai palankios meteorologinės sąlygos. Sausas, šiltas ir ilgas ruduo leido atlikti visus žemės ūkio darbus laiku. Tačiau dėl tokių orų nepakankamai gerai suveikė dirviniai herbicidai, kurių geram efektyvumui būtina dirvos drėgmė. Todėl, net ir laiku viską padarius, rezultatas buvo ne toks, kokio tikėtasi.

Ūkininkai, kurie pasirinko dirvinio tipo herbicidus žieminių rapsų pasėliams purkšti, turėtų atidžiai apžiūrėti savo laukus ir įvertinti piktžolėtumą. Yra didelė tikimybė, kad tuose laukuose bus likę piktžolių. Dirviniai herbicidai blogiau veikia ir daug organikos turinčiose dirvose bei laukuose, kur rapsai sėti į ražienas. Be to, dauguma dirvinių herbicidų silpniau veikia usnis, rugiagėles, ramunes.

Apsėta daug hektarų, visi rapsai peržiemojo ypač gerai, todėl piktžolėtumo situacijų laukuose bus visokių.

Džiaugiamės, kad jau šiais metais ūkininkai turės stiprų įrankį kovoti su piktžolėmis žieminiuose rapsuose. Tai herbicidas „Korvetto™“.

Jis – selektyvus herbicidas, skirtas sudygusių dviskilčių piktžolių naikinimui pavasarį žieminių rapsų pasėliuose. „Korvetto™“ sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: „Arylex™ active“ (mokslinis pavadinimas haloksifen-metilas) ir klopiralidas. Abi veikliosios medžiagos priklauso sintetinių auksinų grupei ir į piktžoles patenka per lapus, todėl dirvos sudėtis ir drėgmė neturi jokios įtakos produkto veikimui.

Herbicidas „Korvetto™“ labai gerai naikina daugelį dviskilčių piktžolių, tokias, kaip rugiagėles, baltąsias balandas, dirvines usnis, kibiuosius lipikus, bekvapius šunramunius, aguonas birules, raudonžiedes notreles, vaistines žvirbliarūtes, snapučius ir daugelį kitų.

Registracinių bandymų rezultatai, kurie buvo surinkti per keletą metų iš įvairių šalių, nuteikia labai optimistiškai – produktas veikia puikiai. Poveikis jautrioms piktžolėms išryškėja jau po kelių dienų. Jų augimas sustoja, o piktžolės visiškai žūsta per 4–6 savaites po purškimo.

 A

„Korvetto™“ purškiamas pavasarį, nuo stiebo ilgėjimo pradžios, kol butonai apsigaubia lapais (BBCH 30–50). Norma: 1,0 l/ha. Geriausios sąlygos purkšti, kai dienos temperatūra yra +10 °C. Kai kurios piktžolės, tokios kaip aguonos birulės, baltosios balandos, kibieji lipikai, raudonžiedės notrelės, vaistinės žvirbliarūtės, bus sunaikintos esant ir žemesnei oro temperatūrai. Nepurkškite, jei prieš ar po purškimo prognozuojamos šalnos. Įprastai, nuėmus „Korvetto™“ purkštų žieminių rapsų derlių, galima sėti visus augalus be apribojimų.

Dėl „Korvetto™“ įsigijimo reikia kreiptis į „Baltic Agro“ ir AB „Kauno grūdai“ vadybininkus.

Facebook komentarai