Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Koronavirusu jau buvo užsikrėtę apie 50 rūšių gyvūnų. Tarp jų šunys ir katės

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Mokslininkų teigimu, koronaviruso mutacijos yra visiškai natūralios ir šios mutacijos gali pasireikšti net ir žmogaus organizmuose. Pasak Lenkijos veterinarijos epidemiologų Tadeusz Jakubowski’o ir Jan Siemionek’o, kol kas nėra jokių įrodymų, kad koronavirusas mutavo būtent audinėse, skelbia “Farmer.pl”. Audinių fermose aptikus mutavusią koronaviruso infekciją, Danijos premjerė nusprendė, jog būtina išnaikinti visus šiuos gyvūnus, nepriklausomai nuo to, ar jie serga, ar ne – iš viso apie 17 mln. audinių. Tačiau paaiškėjo, kad toks premjerės sprendimas galimai neturėjo teisinio pagrindo, nes Vyriausybė esą turėjo teisę nurodyti sunaikinti audines tik koronaviruso paveiktose fermose. Dėl šios priežasties atsistatydino ir Danijos žemės ūkio ministras Mogens Jensen’as .  

Lenkijos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos narys Tadeusz Jakubowski’s aiškina, kad pasaulyje koronavirusas yra nustatytas maždaug 50 rūšių gyvūnų, įskaitant namuose laikomus šeškus, kates ir šunis. “Nors yra žinoma, kad gyvūnai galėjo užsikrėsti nuo žmonių, kol kas nėra įrodyta, jog virusas SARS-CoV-2 būtų persidavęs nuo gyvūnų žmonėms”, – teigia T. Jakubowski’s pridurdamas, jog audinių fermose virusas mutavo tarp žmonių ir vėliau persidavė gyvūnams, o ne atvirkščiai.

Savo ruožtu profesorius J. Siemionek,as teigia, kad yra žinoma, jog SARS-CoV-2 iš pradžių, kaip manoma, žmogui persidavė nuo šikšnosparnių (nors iki šiol nežinoma, kokiu būdu), tad visad egzistuoja tikimybė, kad mutavęs virusas gali persiduoti ir iš žmogaus kitiems gyvūnams. Lenkijos specialistai neabejoja, kad virusas mutavo nepriklausomai nuo jo perdavimo kelių, tai yra, virusui visiškai nesvarbu, kokiu būdu jam plisti, nes jis mutuoja natūraliai, siekdamas išgyventi. Taip pat akcentuojama, kad Danijos audinių fermose buvo aptikti net penki SARS-CoV-2 potipiai.  

T. Jakubowski’s ir J. Siemionek’as įsitikinę, kad Danijos valdžios sprendimas buvo politinis. Jis nebuvo paremtas objektyviais duomenimis, kuriuos būtų patvirtinęs mokslas. “Tai klaida”, – neabejoja profesorius J. Siemionek’as.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA