Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kopūstienės virimo čempionatas surengtas... virtualiai

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Pernai Kopūstienės virimo čempionate Užventyje dalyvavo 12 komandų, šiemet renginys vyko virtualiai.
Pernai Kopūstienės virimo čempionate Užventyje dalyvavo 12 komandų, šiemet renginys vyko virtualiai.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiemet labai lauktas ir jau ankstesniais metais pamėgtas kopūstienės virimo čempionatas Užventyje (Kelmės r.) dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino buvo kitoks. Sumanūs renginio organizatoriai – Užvenčio kultūros centro darbuotojai – nusprendė varžytuves perkelti į virtualią erdvę.

Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė pasakojo, jog penkios komandos pasiryžo savo namuose, įstaigose virti kopūstienę ir nufilmuotą procesą paskelbti virtualioje erdvėje. Renginio dalyviai pasižymėjo išmone, išradingumu. Kai kurių kopūstienės kunkuliavo ir ant laužo. Už įdomiausiai, estetiškiausiai pateiktą medžiagą, už natūralumą, senųjų tradicijų puoselėjimą, surinkusi daugiausiai „patiktukų“,  pagrindinį prizą pelnė komanda iš Šiaulių „GRJ“. Už kūrybiškumą paskatinamasis prizas atiteko Užvenčio lopšelio-darželio šeimininkėms.

Nors neįprastai kopūstienės virimo čempionate nusprendė dalyvauti nedaug komandų,  pasak O. Kuličauskienės, susidomėjusiųjų buvo kur kas daugiau. Dažniausiai žmonės teiravosi, ar nebūtų galima kopūstienės virti taip, kaip seniau, įprastoje renginio vietoje, prie Užvenčio kultūros centro pastato, žemaičiams šventos Ventos upės. „Tikrai to negalėjo būti, todėl savo nufilmuotus vaizdelius tikriausiai ir pateikė mažiau komandų“, – pažymėjo direktorė. Kopūstienę šįsyk virė ir dvi užventiškių – Donatos ir Vaido Norkų bei Ingridos ir Jordano Kancių – šeimynos.

Praėjusiais metais kopūstienės virimo čempionate varžėsi net dvylika komandų, kurios virė tiek raugintų, tiek šviežių kopūstų sriubas. Šiemet dalyviai, kaip susitarę virė tik rūgščią kopūstienę iš vietinio ūkininko ir renginio rėmėjo Algimanto Vaupšo užaugintų ir raugintų kopūstų. 

Visos virtualiame kopūstienės virimo čempionate dalyvavusios komandos pelnė prizų. Kai kurie dalyviai, laikydamiesi saugumo reikalavimų, dėvėdami kaukes, atvyko prizų atsiimti į Kultūros centrą. Kai kuriems dalyviams prizai nuvežti į namus.   

„Labai tikime, kad laikai pagerės, ir kitais metais įprastas, jau vyks tradicija tapęs, labai populiarus kopūstienės virimo čempionatas Užventyje tikrai įvyks“, – sakė Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė. 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA