Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kooperatyvo elevatorius jau laukia naujojo derliaus

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
ŽŪK „Šiaurės aruodai“ 2018-aisiais pasistatė grūdų elevatorių. Paruoštas elevatorius jau laukia šiųmetinio rapsų ir javų derliaus. ŽŪK „Šiaurės aruodas“ nuotr.
ŽŪK „Šiaurės aruodai“ 2018-aisiais pasistatė grūdų elevatorių. Paruoštas elevatorius jau laukia šiųmetinio rapsų ir javų derliaus. ŽŪK „Šiaurės aruodas“ nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio kooperatyvas (ŽŪK) „Šiaurės aruodai“, įsikūręs Pasvalio rajono Talačkonių kaime, pasinaudodamas europine parama, 2018-aisiais pasistatė modernų grūdų elevatorių. Pasak kooperatyvo direktoriaus Aldo Gedvilos, elevatorius visus metus dirbo pelningai, jau yra paruoštas priimti ir šiųmetinį derlių. Tik dėl lietingų orų pjūties pradžia nebejotinai vėluos mažiausiai apie dešimt dienų.

Per sezoną elevatorius užpildomas ne vieną kartą

Ilgai svarstę, diskutavę ŽŪK „Šiaurės aruodas“ nariai prieš penkerius metus pasistatė modernų grūdų elevatorių. Viename elevatorius bokšte galima laikyti iki 17,5 tūkstančio tonų sausų grūdų ir rapsų, dar iki 3 tūkstančių tonų telpa kompensaciniuose – drėgno derliaus – elevatoriaus bokšteliuose. Bendra projekto vertė buvo 5 mln. eurų, kooperatyvas pasinaudojo europine parama – gavo 2 milijonus eurų. Teko kooperatyvo nariams dar imti banko paskolą, prisiimti įsipareigojimus

ŽŪK „Šiaurės aruodas“ direktorius Aldas Gedvila sakė, jog jau pirmieji metai, pasistačius elevatorių, buvo gana sėkmingi. „Žemdirbiai mūsų naujove domėjosi, bet atsargiai. Norėjo susipažinti, išsiaiškinti, kas ir kaip. Pirmiausia elevatoriumi naudojosi kooperatyvo nariai, vėliau prisijungė ir kiti. Maždaug nuo trečiųjų metų elevatorius dirba visu pajėgumu. Žmonėms jau nebekyla klausimų. Per sezoną elevatorius užpildomas ne vieną sykį, susidaro apie 40 tūkstančių tonų. To paties tikime ir ateityje“, – sakė direktorius.

Į elevatorių atvežęs grūdus ar rapsus, ūkininkas išvykdamas iš kooperatyvo jau gauna visus atvežtojo derliaus duomenis, parametrus ir panašiai. Tuo tarpu daugumoje kitų elevatorių duomenys pateikiami po kelių dienų. 

Elevatorius jau yra paruoštas priimti naująjį šių metų derlių. Kooperatyvo direktorius A. Gedvila pasakojo, jog paprastai nukultas rapsas į elevatorių ankstesniais metais būdavo pradedamas vežti liepos 14, 15 ir 16 dienomis. Šiemet ši seka, pasak direktoriaus, tikrai nebesitęs, lietūs gerokai vėlins derliaus nuėmimą. Pjūtis pradidės maždaug per Onines, liepos 26-ąją, o gal ir dar vėliau.            

Pradžia nebuvo lengva

2009-aisiais į žemės ūkio kooperatyvą „Šiaurės aruodai“ susibūrę Pasvalio ir Biržų rajono žemdirbiai, pasak direktoriaus Aldo Gedvilos, veiklą ir apyvartą plėtė pamažu.  Kooperatyvas suvienijo tuos, kuriems priimtina idėja „Nuo lauko iki stalo“. Susivienijus tapo lengviau derėtis su grūdų supirkėjais, pigiau įsigyti sėklų, trąšų, pesticidų. 

„Visi kooperatyvo metai buvo pelningi, praėjusieji – labai pelningi. Pradžioje „Šiaurės aruodų“ narių buvo vos dešimt, dabar – 41. Judame link savo tikslo lėtai, bet užtikrintai. Ateityje bandysime tapti ir gamybininkais. Tą padaryti tikrai galima. Papildomų pajamų gauname iš teikiamų paslaugų kitiems grūdų augintojams“, – pažymėjo A. Gedvila.

Facebook komentarai

bas

a