Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Konkurencijos taryba ragina tiekėjus pranešti apie didžiųjų prekybininkų daromą spaudimą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Per karantiną mažmeninės prekybos tinklai „Maxima LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“, „Norfos mažmena“ ir „Lidl Lietuva“ aktyviau bendradarbiauja su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais dėl produkcijos tiekimo į prekybos tinklus, todėl kyla rizika, kad šie gali pasinaudoti savo derybine galia ir tiekėjų atžvilgiu taikyti nesąžiningus veiksmus, teigia Konkurencijos taryba.

„Pastaruoju metu, sumažėjus prekybos tinkluose skelbiamų reklaminių akcijų bei taikomų nuolaidų, Konkurencijos taryba įžvelgia riziką, jog maisto ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu mažmeninės prekybos įmonės gali taikyti sąžiningos prekybos praktikai prieštaraujančius veiksmus, pavyzdžiui, spausti tiekėjus, kad šie išnaudotų rinkodarai numatytą metinį biudžetą“, – akcentuoja Konkurencijos taryba.

Ji tikisi, kad dėl COVID-19 pasikeitusios mažmeninės prekybos veiklos sąlygos netaps pagrindu nesąžiningai naudotis savo galia tiekėjų atžvilgiu.

Pasak Konkurencijos tarybos, didelę rinkos galią turintiems prekybinikams draudžiama iš tiekėjo reikalauti apmokėti dalį prekybos įmonės arba kartu su šia įmone vykdomo pardavimo skatinimo išlaidų ar kitokiu būdu reikalauti už jas atlyginti, išskyrus, kai prekybos įmonė ir tiekėjas raštu susitaria dėl apmokamų išlaidų dydžio ir numatomų taikyti pardavimo skatinimo veiksmų.

Taip reikalaujant išnaudoti rinkodaros biudžetą, galėtų prieštarauti prekybininkų ir tiekėjų interesų pusiausvyrą užtikrinančio Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo reikalavimams, akcentuoja Konkurencijos taryba.

Dėl minėto įstatymo pažeidimo 2019 m. Konkurencijos taryba atliko du tyrimus ir jau yra skyrusi 123 600 Eur baudų.

Institucijos nuomone, bendrovių veiksmai, kuomet tiekėjai privalėjo sumokėti visas iš anksto pardavimo skatinimui numatytas sumas arba jas perkelti į kitų metų biudžetą, nepriklausomai nuo to, ar pardavimo skatinimo veiksmai buvo vykdomi, ar ne, sukėlė tiekėjams papildomą finansinę naštą ir prieštaravo gerajai prekybininkų ir tiekėjų santykių praktikai.

Konkurencijos taryba praėjusią savaitę išsiuntė tiekėjams laiškus, kuriuose paragino nesitaikstyti su didžiųjų prekybos tinklų spaudimu ir ginti savo interesus, kreipiantis į instituciją el. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt, tel. (8 676) 13 374. Konkurencijos taryba užtikrina tiekėjus  identifikuojančių duomenų apsaugą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA