Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Konfrontacija tarp žemdirbių ir kai kurių valdininkų nemažėja

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Nikolajus Dubnikovas: „Ūkininkai nėra didžiausi valstybės biudžeto problemų kaltininkai“.
Nikolajus Dubnikovas: „Ūkininkai nėra didžiausi valstybės biudžeto problemų kaltininkai“.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalies ūkininkus papiktino Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo Raimondo Kuodžio šiandien ryte viešai pasakyti teiginiai, esą jei ne ūkininkai bei vykdantieji individualią veiklą, kuriems perpus yra sumažintos socialinio draudimo įmokos, Lietuvoje esą pensininkams gyventi taptų lengviau.

Rado atpirkimo „ožius“

Šiandien ryte duodamas interviu LRT radijui R. Kuodis teigė, jog Lietuvoje socialinėms reikmėms skiriama kone dvigubai mažiau BVP nei yra Europos standartas, o to pasekmės – šimtai tūkstančių pensininkų, esančių žemiau skurdo ribos. „Tai yra rimta struktūrinė problema, kurią būtina spręsti. Būdai, kuriais dabar pasirinkta visa tai spręsti, tėra profanavimas. Šešėlinė ekonomika gyvulių ūkyje, apie kurį tiek metų kalbame, visos išimtys, lengvatos ir PVM grobstymai yra milijardinės vertės dalykai“, – tikino R. Kuodis.

Tuo tarpu valdžios siūlomos priemonės, pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo, sukeliančios tokį sąmyšį, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto, automobilių taršos mokesčių paknebinėjimai, tėra aštuonių milijonų eurų vertės reikalas. Visa tai yra ašaros, užimančios eterį ir sukeliančios be galo daug aistrų.

Esą šiomis manipuliacijomis valdantieji bando nukreipti dėmesį nuo tikrosios problemos – nuo „gyvulių ūkio“, kuriame patys tiesiogiai dalyvauja. „Aš turiu omenyje ūkininkus, pavyzdžiui, vykdančius individualią veiklą, kuriems valdantieji per pusę sumažino socialinio draudimo įmokas. Visa tai yra politinių manipuliacijų tęsinys“, – tvirtino R. Kuodis.

Siūlo pasižiūrėti į save

Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas „Agroeta.lt“ teigė, kad jis ne tik nesutinkąs su tokia R. Kuodžio pozicija, bet ir jo teiginiuose įžvelgiąs tolimesnės konfrontacijos tarp žemdirbių bei likusios visuomenės dalies kurstymą.

„Vėl prisiminęs „gyvulių ūkio“ sąvoką R. Kuodis šiai kategorijai kažkodėl pavyzdžiui pasitelkia tik ūkininkus, tarsi jie būtų didžiausi valstybės biudžeto problemų kaltininkai. Tarsi esą iš jų nesurenkami mokesčiai, jiems suteiktos didžiausios mokestinės lengvatos, todėl didesnių pensijų negauna pensininkai, nėra pinigų atlyginimams“, – tvirtino N. Dubnikovas.

Pasak jo, dar kartą garsus ekonomistas pamiršta ką dar reikia priskirti, be ūkininkų, „gyvulių ūkiui“. Pats N. Dubnikovas jam priskirtų dar ir visą šalies politikų bei valdininkų plejadą, tarp jų – ir patį Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoją.

„Mes, kaip ūkininkai, vykdome individualią veiklą, nes taip yra numatyta Lietuvos įstatymuose. Pavyzdžiui, Estijoje visi ūkininkai yra registravęsi kaip juridiniai asmenys, bet jiems yra taikomas nulinis pelno tarifas. Lietuvoje taip nėra“, – aiškino N. Dubnikovas.

Anot jo, gal pagaliau Lietuvoje garsieji ekonomistai galėtų pasiaiškinti, kur nusėda didžiausi pinigų srautai iš šalies biudžeto, ar jie ten yra naudojami efektyviai, ar iš valstybės biudžeto išlaikomose įstaigose nėra „išpūsti“ etatai, ar tikrai valstybei reikia tiek valdininkų, kiek jų yra dabar.        

Facebook komentarai