Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Konferencijoje – apie šiuolaikinį žemės ūkį

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vakar Skuodo rajono ūkininkams surengta konferencija apie šio rajono žemės ūkio viziją ir perspektyvas. Aleksandrijos kaime vykusiame renginyje pranešimus skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (ŽŪA), Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) lektoriai, su vietos problemomis klausytojus supažindino Vietos veiklos grupės (VVG) bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) atstovai.

ŽŪA  Bioekonomikos tyrimų instituto  direktorė, prof. dr. Vilija Aleknavičienė perskaitė pranešimą apie bioekonomikos vystymąsi, supažindino su jos galimybėmis, kaip biologines žaliavas ir atliekas paversti didelės vertės produktais. Apie trumpąsias maisto grandines įdomių minčių išsakė tos pačios mokslo įstaigos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto prof. dr. Vilma Atkočiūnienė. Ji daug dėmesio skyrė trumpųjų maisto grandinių valdymui ir vietos rinkų plėtrai.

EESRK narys, žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius pateikė daug praktinės informacijos, kalbėjo apie bioekonomikos plėtrą regionuose, jos ateitį Lietuvos kaime. Lektorius sulaukė nemažo klausytojų susidomėjimo, teko atsakinėti į ūkininkų klausimus.

Apie paramą verslui kaimo vietovėse, konkrečias Skuodo r. plėtros problemas kalbėjo Skuodo VVG pirmininkė Vilija Vaškienė, o LŽŪKT Skuodo biuro ekonomikos konsultantė Nijolė Stanevičienė supažindino su įvykdytomis ir vykdomomis kaimo paramos programomis, atliko jų finansinę apžvalgą.

Konferencija surengta Skuodo r. Žemės ūkio skyriaus ir kitų su žemės ūkiu susijusių rajono tarnybų iniciatyva.

Facebook komentarai