Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Komisaras patvirtino: imsis iniciatyvų, kaip už ES lėšas ūkininkams bus galima įsigyti žemės

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisijos komisaras žemės ūkiui, lenkas Janusz Wojciechowski’s per viešą ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos sesiją, kurioje dalyvavo visų ES valstybių narių ministrai, pabrėžė, kad dės visas pastangas, jog būtų išspręsta viena aktualiausių ūkininkų problemų – žemės įsigijimas.

Esą žemės įsigijimo klausimas yra be galo svarbus ir jauniesiems ūkininkams.

“Lenkijoje 22 proc. žemės ūkio paskirties žemės sukoncentruota 3 proc. savininkų rankose. Suprantu, kad tai yra valstybių narių kompetencijų klausimas, bet aš norėčiau šį klausimą perkelti plačiau. Yra daug saugiklių, kuriais galima būtų pasinaudoti tam, kad ūkininkai tikrai pajustų deramą apsaugą ir kad tikrieji ūkininkai galėtų lengviau pasinaudoti žemės ūkio paskirties žeme”, – teigė J. Wojciechowski’s.

Komisaras patikino, jog inicijuos pasiūlymus dėl geresnio žemės ūkio paskirties žemės prieinamumo žemdirbiams. Anksčiau skelbta, kad Europos Komisijoje vyrauja noras per būsimos daugiametės Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo laikotarpį rasti sprendimų, kaip paskatinti jaunuosius ūkininkus pagal ES paramą nusipirkti žemės ūkio paskirties žemės. 

Facebook komentarai