Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kol ūkininkai dar tik ruošiasi protestams, kaimo gyventojai jau protestuoja

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Akimirkos iš protesto akcijos.
Akimirkos iš protesto akcijos.
Printer Friendly, PDF & Email

Vakar Gilvyčių kaimo (Šiaulių r.) žmonės susirinko piketuoti dėl prastos žvyrkelio Sauginiai –Gilvyčiai situacijos.  Iš 12 kilometrų problemiško kelio 2018 metų pabaigoje išasfaltuota tik 3,5 kilometro atkarpa. „Nusibodo mums klausytis pažadų, kad kelias bus baigtas asfaltuoti. Laukėme 2019 metus, laukėme ir 2020-uosius, ir šie metai jau prie pabaigos, o niekas nevyksta. Ar mes verti tik dulkių ir akmenukų krušos į automobilius?“, – sakė gyventojai, laikydami plakatus.

Saulėtą pirmadienio popietę į piketą dėl ilgus metus Gilvyčių ir aplinkinių vietovių gyventojus varginančio žvyrkelio susirinko nemažas būrys vietinių žmonių. Prie jų prisijungė ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Dubysos aukštupio mokyklos direktorius Vaidas Bacys, besikuriančių senelių namų atstovai, karjero savininkas.

Gilvyčių kaimo bendruomenės pirmininkė Rimutė Janaitienė pasakojo, jog žmonėms nebeaišku, kodėl 2018 metais 3,5 kilometro atkarpa buvo asfaltuota kaip prioritetinis kelias, o dabar net į artimiausių metų planus nebeįtraukiamas asfaltavimas.

„Tolimiausia kelio atkarpa supa septynis smėlio karjerus, dvi lentpjūves. Gyvenvietėje – apie 300 gyventojų, kurių ne vienas ir ne du važinėja į darbus. Vaikai vežiojami į mokyklas, darželius. Tai kur tas intensyvumas dingo? Kaip skęstantieji griebiasi šiaudo, taip mes griebėmės piketo“, – sakė R. Janaitienė.

Per piketą susirinkusieji Sauginių-Gilvyčių kelią vadino net „Pragaro keliu“, atvėrė susikaupusius skaudulius. Pastaraisiais metais, pasak kalbėjusiųjų, žvyrkeliu važinėti priverstų žmonių kasdienybė buvo įskilę, įdaužti automobilių stiklai, išdaužytos lempos, brangus mašinų remontas, siaubingas dulkėjimas arba purvynai dėl intensyvaus sunkiasvorės technikos eismo.

Per piketą nuspręsta įsteigti Iniciatyvinę grupę, dar kartą kreiptis į Valstybinę kelių direkciją. Bendruomenė tikisi, jog pavyks rasti lėšų papildomų lėšų likusiai žvyrkelio atkarpai asfaltuoti. Pagalbos viliamasi ir iš Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės, kurioje yra ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Norime, kad savo akimis ir Susisiekimo ministerija pamatytų to kelio intensyvumą ir kokybę“, – sakė R. Janaitienė.

Facebook komentarai

bas

a