Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kipro gyvūnų teisių apsaugos partija paragino vyriausybę gelbėti jūra gabenamus galvijus

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kipro politinė gyvūnų teisių apsaugos partija sekmadienį paragino šalies vyriausybę įsikišti ir išgelbėti šimtus sergančių galvijų iš laivo, išmetusio inkarą prie salos šiaurinės pakrantės.

Pasak partijos, gruodžio mėnesį Ispanijoje pakrautų gyvūnų siunta atsidūrė netoli Turkijos kontroliuojamos šiaurinės salos dalies, nes nė viena šalis nesutiko priimti krovinio.

Partija paragino Kipro vyriausybę pasinaudoti „visomis tinkamomis priemonėmis“ išgelbėti sergančius gyvūnus, kurie jūroje jau yra du mėnesius.

Nikosija buvo paraginta kreiptis pagalbos į ES sveikatos apsaugos komisarę Stelą Kiriakidu (Stellą Kyriakidou).

Tūkstančiai galvijų yra įstrigę dviejuose gyvulininkystės laivuose, kurie gruodžio viduryje išplaukė iš Ispanijos, pranešė JK laikraštis „The Guardian“.

Laivai plaukė į Libiją, tačiau dėl laive užfiksuoto mėlynojo liežuvio ligos protrūkio nė vienas uostas nesutiko įsileisti laivų.

Teigiama, kad viename iš laivų, pavadinimu „Elbeik“, išmetusiame inkarą prie Kipro šiaurinės pakrantės, yra apie 1 700 galvijų.

Kipro dienraštis „Phileleftheros“ pranešė, kad institucijos žino situaciją ir stebi, ar laivas įplauks į Kipro Respublikos teritorinius vandenis.

Pasak leidinio, gyvūnų gerovės organizacija „Compassion in World Farming“ paprašė Kipro žemės ūkio ministerijos nusiųsti veterinarus į laivą ir, jei įmanoma, ištirti gyvūnus.

Kipro gyvūnų teisių apsaugos partija teigė prisijungusi prie kitų Europos gyvūnų gerovės organizacijų kampanijos, skirtos kovai prieš gyvų gyvūnų gabenimą.

Pasak kampanijos organizatorių, dėl COVID-19 pandemijos ir sienų uždarymo šimtai tūkstančių gyvūnų ilgiau nei galima buvo ir yra gabenami netinkamomis transportavimo sąlygomis.

Facebook komentarai