Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kinijos milžinė „Citic“ mažina turimą „McDonald's China“ akcijų paketą

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kinijos valstybinis konglomeratas „Citic“ planuoja parduoti 22 proc. „McDonald's China“ akcijų, teigiama Pekino akcijų biržai pateiktame „Citic“ pranešime.

„Citic“ akcijų dalis „McDonald's“ padalinyje Kinijoje po pardavimo sumažės iki 10 procentų.

Mažiausia siūloma kaina yra 2,17 mlrd. juanių (312 mln. JAV dolerių).

Pasiūlymu susidomėjo kinų investicijų fondas „Citic Capital Holdings“, iš dalies priklausanti „Citic“. Šiuo metu investiciniam fondui priklauso 20 proc. bendrovės „McDonald's China“ akcijų.

„Citic Capital“ yra įsitikinęs būsimu verslo augimu ir perspektyvomis, taigi mes aktyviai dalyvaujame procese“, – teigė fondo atstovas.

„Citic“ paskelbė apie sprendimą parduoti dalį akcijų sulėtėjus „McDonald's China“ pajamų ir pelno augimui, o tai lėmė padidėjusi konkurencija restoranų verslo segmente Kinijoje.

Be to, restoranai susidūrė su didėjančiomis išlaidomis dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio, dėl kurio šalyje kiaulių populiacija sumažėjo ketvirtadaliu ir išaugo mėsos kainos.

Pasak „Citic“, pagrindinės „McDonald's“ franšizės savininkės Kinijoje „Fast Food Holdings“ pajamos 2019 metų sausio–lapkričio mėnesiais sudarė 24,4 mlrd. juanių, palyginti su 24,8 mlrd. juanių 2018 metais.

Veiklos pajamos praėjusių metų sausį–lapkritį siekė 16,2 mlrd. juanių, grynasis pelnas – 856,2 mln. juanių. 2018 metais šie skaičiai siekė atitinkamai 16,4 mlrd. juanių ir 1,15 mlrd. juanių.

2017 metais „Citic“ konsorciumas su „Carlyle Group“ įsigijo 80 proc. „McDonald's“ padalinio Kinijoje ir Honkonge akcijų.

Facebook komentarai