Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Kinijoje toliau augant kiaulienos kainoms, vyriausybė leido panaudoti dar dalį atsargų

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kinija penktadienį leido naudoti dar dalį kiaulienos atsargų, pranešė valstybinė žiniasklaida, nes šios šalyje itin populiarios mėsos rūšies kainos išaugo beveik trečdaliu, sukeldamos nerimą dėl infliacijos.

Šį mėnesį toks sprendimas jau buvo paskelbtas tris kartus, o tiekėjams nurodyta paskersti daugiau kiaulių, siekiant suvaldyti kainas.

Visgi kainos ir toliau augo, o galimas paklausos šuolis per savaitę truksiančią nacionalinę šventę spalio pradžioje privertė pareigūnus reaguoti.

„Kinija penktadienį į rinką išleis daugiau kiaulienos iš vyriausybės atsargų, kad išlaikytų pasiūlą ir kainų stabilumą“, – parašė oficialus leidinys „People's Daily“.

Kiauliena Kinijoje yra dažniausiai vartojama mėsa, o vidutiniškai vidutinis gyventojas per metus suvalgo daugiau nei 25 kilogramus šios mėsos, rodo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenys.

„Nuo rugsėjo 19–23 dienos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, vidutinė savaitės mažmeninė liesos mėsos kaina 36 dideliuose ir vidutiniuose miestuose išaugo 30 proc.“, – sakoma Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos antradienį išplatintame pranešime.

Nepaisant vyriausybės įsikišimo, kiaulienos kainos šalyje ir toliau kyla nuo kovo vidurio, o praėjusią savaitę pasiekė 31,17 juanio (4,40 JAV dolerio) už kilogramą.

Kinijoje vartotojų kainų infliacija liepą pasiekė aukščiausią dvejų metų lygį – 2,7 proc. – daugiausia dėl augančių kiaulienos kainų, o rugpjūtį šiek tiek atvėso iki 2,5 proc., nes su COVID-19 susiję apribojimai sumažino bendrą paklausą, rodo oficialūs duomenys.

Kinijos vyriausybė savo sandėliuose laiko didžiules šaldytos kiaulienos atsargas ir retkarčiais jas panaudoja kainoms stabilizuoti, ypač didžiausios paklausos laikotarpiais, įskaitant Naujųjų metų sutiktuvių šventę.

Už ekonomikos planavimą atsakinga institucija pažadėjo daugiau investuoti į vyriausybės kiaulienos atsargas ir „jei reikia, toliau didinti paskirstymą“.

Antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai iš esmės pavyko išvengti pasaulinio maisto kainų šuolio, kurį sukėlė Rusijos karas Ukrainoje.

Visgi kiaulienos kainas smarkiai paveikė pastaraisiais metais siautęs afrikinis kiaulių maras.

2019 metais valdžios institucijos teigė skirsiančios žemės, kad būtų atkurtas iki maro buvęs bandų lygis,  pareigūnai ėmė naudoti kiaulienos atsargas, kad sumažintų išlaidas.

 

Facebook komentarai

bas

a