Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Kietaviškių gausa“ baigė pirmąjį šiltnamių atnaujinimo etapą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kietaviškės, rugpjūčio 8 d.) Didžiausiame Lietuvos šiltnamių komplekse „Kietaviškių gausa“ bręsta svarbios permainos. Praėjusių metų rudenį įmonė pradėjo šiltnamių modernizacijos procesą ir šiuo metu baigė pirmąjį jos etapą – naujai pastatytame 5 hektarų šiltnamyje netrukus bus skinamas pirmasis agurkų derlius. Tai yra vienas iš pirmųjų tokių šiltnamių modernizacijos projektų Baltijos šalyse.

Įmonės auginamų daržovių plotas išaugo 20 procentų ir šiuo metu užima 15 hektarų. Pagal projektą, bendras šiltnamių plotas turėtų dar labiau plėstis. Visa projekto vertė sudaro beveik 15 mln. eurų, iš kurių 10 mln. eurų skirs Europos Sąjunga, likusi dalis – „Kietaviškių gausos“ investicijos. Į modernų penkių hektarų šiltnamį dabar investuota daugiau kaip trečdalis projektui skirtų lėšų.

„Mūsų senieji šiltnamiai jau buvo pasenę ir juose trūko šviesos. Pirmuosius rekonstrukcijos darbus pradėjome praėjusiais metais. Šių metų pavasarį darbai suintensyvėjo ir vasaros pradžioje baigėme pirmąjį modernizacijos etapą bei kartu įpusėjome visą projektą. Šį mėnesį jau turime džiuginantį rezultatą – skinsime pirmuosius agurkus užaugintus naujajame šiltnamyje“, – pasakoja „Kietaviškių gausos“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila.

Modernus šiltnamis užima 5 hektarus ir yra labai erdvus bei dvigubai aukštesnis už senuosius – jo aukštis siekia beveik 8 metrus. Dabar jame yra auginami liepos viduryje pasodinti trumpavaisiai agurkai, vėliau šiame plote juos pakeis pomidorai.

Naujasis šiltnamis yra vienas iš trijų blokų, kurie sudaro visą projektą. Šiais metais bus nugriauti 2 hektarai senų šiltnamių ir jų vietoje bei šalia esančiame tuščiame plote bus pastatyti dar du nauji blokai, kurių bendras plotas sieks apie

 „Kietaviškių gausos“ šiltnamių rekonstrukcija daro įtaką produktyviam įmonės darbui, o išaugęs produkcijos plotas, planuojama, padidins ir gamybos apimtis.

„Tikimės, kad įgyvendinus projektą kasmet užderės iki 7,5 tūkst. agurkų ir pomidorų, o salotų užauginsime iki 1,5 mln. vienetų. Taip pat planuojame dalyje naujai pastatytų šiltnamių įvesti šviesos kultūrą – bus instaliuotos specialios lempos, kurios padės užauginti agurkus ir salotas net ir žiemą, kadangi jau spalio – lapkričio mėnesiais augalai pradeda justi šviesos stygių. Lietuvoje šių daržovių tokiu būdu kol kas neaugina nei vienas daržovių augintojas – būsime pirmieji“, – pasakoja K. Montvila.

Įprastai įmonėje derlius pradedamas skinti kovo mėn. ir baigiamas lapkričio mėnesį, tačiau dabar vykstantis rekonstrukcijos procesas užbrauks sezoniškumą – dalis lietuviškų daržovių bus auginamos ištisus metus.

Įgyvendinus visą projektą „Kietaviškių gausa“ taps didžiausiu modernių šiltnamių ūkiu Baltijos šalyse.

agurkai

Facebook komentarai