Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

A. Kibiša: medžioklė su lankais neturėtų kelti tokios didelės diskusijos

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

VDU Žemės ūkio akademijos Medžioklėtyros laboratorijos vadovas Artūras Kibiša sako, kad medžioklė su lankais sukėlė per didelę diskusiją.

„Tikrai medžioklė su lankais neturėtų kelti tokios didelės diskusijos. Tiesiog reikėtų daugiau pasidomėti apie tai ir žinoti, kokie tie lankai, kas leidžiama, kas draudžiama. Apie templinius ginklus net negalvokite, kad kažkas galėtų įteisinti arbaletus. Arbaletai draudžiami visoje Europoje. Netgi Amerikoje kai kurios valstijos leidžia jais naudotis tik sulaukus tam tikro amžiaus“, – Seimo Aplinkos apsaugos komitete sakė A. Kibiša.

Laboratorijos vadovas teigė esantis už medžioklę lankais.

„Prieš turbūt 25 metus buvau vienas iniciatorių uždrausti medžioti lankais. Ir šiandien nusiimu kepurę. Pasidomėjęs ir sužinojęs daugiau informacijos, kaip tai yra medžiojama, kokie reikalavimai yra keliami, aš atsiimu žodžius ir šiuo metu balsuočiau už lankų įvedimą, nes tokia medžioklė žymiai sudėtingesnė ir tikrų medžiotojų su lankais Lietuvoje, labai norėčiau, kad jų būtų 100, o, ko gero, jų yra tik koks 30“, – teigė A. Kibiša.

„Medžioklė su lankais yra labai sudėtinga ir tikrai ne tokia baisi, kaip jums atrodo. Nereikėtų tai versti baubu“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad „valstiečių“ partijai priklausantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pastarąją savaitę pasirašė medžioklę miškuose lankais nuo 2022 m. įteisinantį įsakymą.

Kaip antradienį „Žinių radijui“ sakė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius, K. Mažeikos penktadienį pasirašytas įsakymas, kuriame įrašytas leidimas medžioklėje naudoti medžioklinius lankus, yra neteisingas, verčiantis svarstyti, ar nereikėtų stabdyti ir iš naujo įvertinti kitus kontroversiškai vertinamus medžioklę reglamentuojančius įstatymo punktus.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad aplinkos ministras Kęstutis Mažeika turėtų įvertinti savo komandos veiksmus formuluojant, pasak ministro pirmininko, žalingą sprendimą dėl medžioklės lankais įteisinimo.

Facebook komentarai