Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Kellogg“ iki 2025-ųjų atsisakys glifosato naudojimo dalyje tiekimo grandinės

Autorius: BNS
Tiekimo grandinėje bendrovė nenori matyti glifosato, naudojamo grūdų džiovinimui.
Tiekimo grandinėje bendrovė nenori matyti glifosato, naudojamo grūdų džiovinimui.
Printer Friendly, PDF & Email

JAV sausų pusryčių gamintoja „Kellogg“ išsikėlė tikslą iki 2025 metų iš savo avižų ir kviečių tiekimo grandinės pašalinti prieštaringai vertinamo herbicido glifosato naudojimą, pirmadienį patvirtino bendrovė.

Pati bendrovė neturi savo ūkių ir tokių ūkių nevaldo, tačiau kai kurie tiekėjai naudoja herbicidą kelias savaites prieš derliaus nuėmimą, ypač kalbant apie kviečius ir avižas, kaip „džiovinimo priemonę“, savo tinklalapyje nurodė „Kellogg“ .

„Nors ši praktika nėra plačiai paplitusi mūsų kviečių ir avižų tiekimo grandinėse, bendradarbiaujame su tiekėjais ir palaipsniui atsisakysime glifosato kaip džiovinimo priemonės naudojimo prieš nuimant derlių savo kviečių ir avižų tiekimo grandinėse didžiosiose rinkose, įskaitant Jungtines Valstijas, iki 2025 metų pabaigos“, – teigė bendrovė.

„Kellogg“ vyriausioji tvarumo pareigūnė Amy Senter (Eimė Senter) teigė, kad įmonė pesticidų naudojimo srityje bendradarbiauja su tiekėjais nuo 2017 metų ir „toliau aktyviai stebės mokslo pasiekimus, reglamentus ir vartotojų pageidavimus šiuo klausimu“.

„Tikimės, kad mūsų vartotojai palankiai priims žinią apie atnaujintus įsipareigojimus“, – naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime pažymėjo A. Senter.

„Kellogg“ neatsakė į AFP klausimą apie glifosato naudojimą kukurūzų ir sojų produktuose.

Bendrovė šio žingsnio ėmėsi po to, kai į teismus pradėjo plūsti ieškiniai dėl žalos, kurią patyrė priemonę „Roundup“ su glifosatu naudoję asmenys.

Keletas JAV teismų priteisė milžiniškas kompensacijas vėžiu ir kitomis ligomis susirgusiems ieškovams, nors vėliau jos buvo sumažintos.

Vokietijos chemijos milžinė „Bayer“ teigia, kad glifosatas yra saugus.

Pelno nesiekianti organizacija „Environmental Working Group“, atlikusi laboratorinius populiarių sausų pusryčių ir kitų produktų tyrimus, kurių rezultatai parodė dideles glifosato koncentracijas, pasveikino tokį „Kellogg“ sprendimą.

„Sveikiname „Kellogg“ sprendimą bendradarbiauti su tiekėjais siekiant pašalinti glifosato keliamą riziką“, – kalbėjo „Environmental Working Group“ prezidentas Kenas Cookas (Kenas Kukas).

„Nenuostabu, kad vartotojai nenori, kad vartojamuose produktuose būtų prieštaringai vertinamo herbicido. Dabar atėjo laikas „General Mills“ ir „Quaker“ išgirsti savo klientus ir pasekti „Kellogg“ pavyzdžiu – nutraukti šio herbicido naudojimą“, – pažymėjo K. Cookas.

Facebook komentarai