Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaunietė „išgirdo“ šūvį į stirną, aplinkosaugininkai šūvio žymių nerado

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Prie senojo aerodromo tako kaunietė rado stirnos kailį. L. Kusaitės nuotraukų koliažas.
Prie senojo aerodromo tako kaunietė rado stirnos kailį. L. Kusaitės nuotraukų koliažas.
Printer Friendly, PDF & Email

Netoli S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo gyvenanti kaunietė sekmadienį sukėlė ant kojų aplinkosaugininkus, o socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai ją ragino kuo skubiau kreiptis ir į policiją dėl esą pačiame mieste vykusios medžioklės.

„Vakar vakare, jau gulėdama lovoje išgirdau šūvį. Patapo nelabai jauku, pagalvojau, nu gal ne šautuvo. Šiandien ryte, eidama pasivaikščioti su šuniu po seną lėktuvų taką šalia šlaitų, radau radinuką“, – skelbė Lina Kusaitė.

Pasak jos, Linksmadvario šlaituose gyvena būrelis stirnų. „Jas kaskart stebim. Kažkada buvo mada ten statyti kilpas. Kiekvieną žiemą, kai būdavo sniego, pereidavau per šlaitus rinkdama kilpas. Ne vieną stirną teko laidoti pasismaugusią ir numirusią. Šiais laikais – be jokių ten skrupulų, Kauno mieste šaudomos stirnos ir diriamas kailis. Ar Kaune saugu?“ – klausė L. Kusaitė.

Ji teigė, kad pirmadienį el. paštu nusiuntė nuotraukas Kauno aplinkos apsaugos pareigūnams.

„Agroeta“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, klausdama, kaip vertina minėtą situaciją.

„Šiandien, gavus informacijos apie Kaune esančiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome rastą stirnos kailį, buvo atlikta vietos apžiūra. Pareigūnams įvertinus kailio fragmentą, šūvio žymių nerasta. Todėl manoma, kad galimai taip buvo norėta atsikratyti įkalčių po nelegalios laukinio gyvūno medžioklės arba po susidūrimo su transporto priemone pasiėmus gyvūną ir jį išdorojus“, – portalui „Agroeta“ aiškino Aplinkos apsaugos departamento atstovė Ieva Krikštopaitytė.

Ji atkreipė dėmesį, kad teritorija, kurioje rastas gyvūno kailis, nėra medžioklės plotas, tai yra miesto teritorija, kurioje medžioti draudžiama.

Už nelegalią stirnos patelės, patino ar jauniklio medžioklę gresia baudos nuo 800 iki 1 800 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų iki 5 metų. Taip pat pažeidėjui reikėtų atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, siekiančia iki 1 450 eurų.

Vairuotojams, partrenkusiems žvėrį primename, kad pasiimti numušto laukinio gyvūno negalima. Už tai gresia įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 90 eurų.

Facebook komentarai