Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Katedros aikštėje – protestuotojai. Seimas ir Vyriausybė apjuosti metalinėmis tvoromis

Autorius: Agroeta
Seimas penktadienio rytą. "Facebook" nuotr.
Seimas penktadienio rytą. "Facebook" nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį Vilniaus Katedros aikštėje rengiamas Lietuvos Šeimų sąjūdžio mitingas, kuriam vykti prie Seimo Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė išduoti leidimą. Tik po kelių dienų pranešta, kad išduotas leidimas protestuoti Katedros aikštėje.

Kaip planuojama, protesto akcijoje dalyvaus nuo 5 000 iki 10 000 žmonių.

Pirmieji protestuotojai pasirodė dar apie 8 valandą ryto. Mitingui leidimas išduotas nuo 10.30 val. iki 16.00 val.

Vyriausybės rūmai ir Seimo pastatai yra apjuosti metalinėmis tvoromis. Įstaigų kieme sukoncentruota riaušių malšinimo technikos.

„Paskutinį katą barikadas mačiau 1991 m. sausio 13 d., kai susirinkome ginti Seimą nuo Sovietų armijos. Nesitikėjau, kad jas teks išvysti vėl, praėjus 30 metų. Šį kartą Seimas apsistatė barikadomis, kad apsigintų nuo tų, kas juo gynė. Konservatorių mažvaikiams pavažiavo stogas“, – „Facebook“ rašė Jonas Balčiūnas.

Savo ruožtu Arvydas Nekrošius apgailestavo, kad „Seimas tampa vis uždaresnis nuo visuomenės“.

„Praeitą kadenciją stengėmės, kad ši institucija taptų kuo atviresnė visuomenei–- padarėme visiems prieinamą Seimo biblioteką, pradėjome viešai transliuoti internetu komitetų ir komisijų posėdžius, atvėrėme duomenis (tapome bene atviriausiu parlamentu pasaulyje), suteikėme galimybę susipažinti su tyrimų medžiagą, atvykstantiems į ekskursijas buvo įtraukta edukacinė dalis, atidarytas lankytojų centras ir dar daug visko. Dabar žvelgiant į Seimo vadovybę darosi liūdna, viskas tolsta nuo žmonių, bandoma atsiriboti ir nesikalbėti. Mūsų visas ketverių metų triūsas eina šėko pjauti. Neįsivaizduoju kaip reikės atstatyti institucijos reputaciją bent kažkiek“, – teigė A. Nekrošius.

Facebook komentarai

bas

a