Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kas pasakys, kad lietuviai nemoka gaminti vyno, tegul meta į mane akmenį

Autorius: Dainius ŠEPETYS
E. Aušvicas geriausio Baltijos šalių vyndario taurę parvežė į Kėdainius.
E. Aušvicas geriausio Baltijos šalių vyndario taurę parvežė į Kėdainius.
Printer Friendly, PDF & Email

Netoli Rygos vykusiame tarptautiniame vyno čempionate Baltic cup 2021  puikiai pasirodė Lietuvos vyndariai.

Kompetentingos komisijos vertinimui savo vynus pristatė geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyndariai – čempionatui pateikti 189 vynai. Ekspertai kelias dienas ragavo, uostė bei vertino įvairių kategorijų vynus ir išrinko geriausius. Bauskės pilyje buvo paskelbti nugalėtojai ir laureatai.

Vienoje svarbiausių, balto sauso vynuogių vyno grupėje, kurioje varžėsi net 30 vynų, lietuviai laimėjo visas prizines vietas: pirmoji atiteko Ernestui Aušvicui, antroji – Adomui Minevičiui, trečiąja laimėjo Rasa Šoliūnė.

Be jau minėtų Lietuvos vyndarių čempionato prizininkais taip pat tapo Rolandas Melkūnas, Dainius Noreika ir Artūras Kaminskas.

E. Aušvicas, kaip ir dera Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidentui, pirmąją vietą laimėjo ir bendroje visų vynuogių vynų kategorijoje. Titulas kėdainiečiui atiteko už konkursui pristatytą baltą sausą vyną „Adalmiina“.

„Nelabai ko tikėjausi iš šio vyno, galvojau, iš vis jo nepristatinėti, maniau gal geriau bus įvertinti kiti“, – „Agroetai“ sakė E. Aušvicas, džiaugdamasis tokiu įvertinimu.

Kalbėdamas apie kitus čempionato netikėtumus, Lietuvos vyndarių vedlys sakė, kad raudonojo vyno kategorijoje laimėjo estas, nors šie vynai geresni būna piečiau esančiose vynuogynuose. 

„Mūsų klimatas labiau tinkama baltojo vyno gamybai, o čia geriausią  raudonąjį vyną pagamino estas“, – kalbėjo E. Aušvicas, spėdamas, kad nugalėtojas vynuoges augina šiltnamyje.

Facebook komentarai