Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Karvių ferma sumontuota ant vandens. Ar žmonijai to prireiks?

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus žemdirbių vadovas Kazimieras Jucevičius.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus žemdirbių vadovas Kazimieras Jucevičius.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyriaus žemdirbių vadovas Kazimieras Jucevičius, savęs ūkininku nevadina.

„Aš mažai ariu, sėju, neauginu gyvulių, žodžiu, neužsiimu aktyvia žemės ūkio veikla“, – sako K. Jucevičius, teigdamas, kad jo misija yra kitokia.

Skuodiškis jau daugiau nei 20 metų dirba kartu su užsienio žemės ūkio konsultantais, perima jų patirtį. Kvalifikaciją jis kėlė ir žinių sėmėsi net šešiose užsienio valstybėse.

„Manau, turiu pagrindo sakyti, jog mano misija yra žemės ūkio žinių bei inovacijų sklaida“, – kalba K. Jucevičius.

Pokalbiai su tokiais žmonėmis būna įdomūs, todėl ir paprašėme pašnekovo pasidalinti apie, užsienyje įgyvendintus, neįtikėtinus projektus.

Roterdamo įlankoje (Nyderlandai), ant vandens buvo pastatyta didžiulė karvių ferma. Šis projektas ant platformos (tokios naudojamas naftos gavybai) buvo įgyvendintas ne todėl, kad jo sumanytojams pritrūko žemės sausumoje, o tam, kad buvo norėta parodyti alternatyvą, kurios gali tekti imtis didėjant žmonių skaičiui žemėje.

'''

„Ši ferma buvo pastatyta ne dėl naudos, nes jos paskirtis, sakyčiau, daugiau reklaminė“, – įsitikinęs K. Jucevičius. Pasak jo, šiuo projektu žmonėms buvo norėta parodyti, kad jie gali rinktis ir kitą – alternatyvų kelią.

Paklaustas, kodėl pirmasis tokio tikslo projektas buvo įgyvendintas Nyderlanduose, K. Jucevičius pusiau juokais teigė, kad viskas užprogramuota vietos gyventojų genuose.

„Ką išvydę pasaulį pirmiausiai turi išmokti olandai? Žinoma, plaukti ir pumpuoti vandenį“, – kalbėjo daug matęs žemės ūkio specialistas, užsimindamas ir apie tai, kad Nyderlandų teritorija yra žemiau jūros lygio.

'''

Ant vandens sumontuota ferma yra trijų aukštų. Žemutiniame aukšte įrengtas mėšlo ir srutų perdirbimo cechas. Čia, naudojantis naujausiomis technologijomis, laikomasi pačių aukščiausių aplinkosauginių standartų – išvalytas vanduo patenka į jūrą, o perdirbtas, sausas mėšlas, kaip trąša, keliauja į parduotuves.

Antrajame aukšte vyksta pieno perdirbimas ir gamybos procesai. Dauguma darbų visiškai automatizuoti, todėl pieno, ledų ir kitų produktų gamybą prižiūri vos vienas žmogus.

Trečiajame aukšte laikoma 40 vietinės veislės olandiškų karvių. Jas melžia robotai, todėl gyvulių priežiūra taip pat rūpinasi vos vienas žmogus. Modernioje fermoje naudojami alternatyvūs pašarai – futbolo aikštėse, miesto vejose, parkuose nupjauta žolė, maisto atliekos iš restoranų, barų, kavinių ir kitų maitinimosi punktų.

'''

Įdomu tai, kad ferma plūduriuoja visiškai šalia miesto gatvės ir karvėms yra sudarytos galimybės išeiti pasiganyti į sausumą. Be to, lyno pagalba fermą galima nutempti į bet kurią jūros vietą. Šį technikos bei technologijų stebuklą lanko daugybė žmonių.

'''

 

'''

 

Facebook komentarai