Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Karantinas pakeitė kasdienius įpročius, bet atsirado laiko anksčiau į šoną nustumtiems dalykams

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Kaip ir kasmet, taip ir prieš praėjusias šventes, „“Margos plunksnos“ šeimininkai Krasauskai, savo augintiniams paruošė vaišių stalą. O. Krasauskienės asmeninės nuotr.
Kaip ir kasmet, taip ir prieš praėjusias šventes, „“Margos plunksnos“ šeimininkai Krasauskai, savo augintiniams paruošė vaišių stalą. O. Krasauskienės asmeninės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių rajone, Bertužių kaime įsikūrusios sodybos „Marga plunksna“, kurioje karaliauja 20 veislių vištų, antys, žąsys, stručiai, kalakutai, fazanai, danieliai, alpakos, ožkos, gausybė pelyčių ir kitų gyvūnų,  šeimininkai Orinta ir Vaidas Krasauskai tvirtino, jog karantinas pakeitė kasdienius jų įpročius, bet tuo pačiu suteikė galimybę sustoti, neskubėti, užsiimti mėgstamais dalykais. Pavyzdžiui, šeimininkė siuvinėja paveikslus, kuria papuošalus, visi kartu tvarko patalpas.

„Žiema mūsų sodyboje ir anksčiau būdavo ramus metas“, – pasakojo Orinta Krasauskienė,

Siuvinėja paveikslus 

„Marga plunksna“ iki karantino dažnai sulaukdavo lankytojų. Trijų hektarų sodyboje yra į ką akis paganyti. Aptvaruose, tvartuose, namuose – gausybė gyvūnų, paukščių. Šeimininkai, pirmiausia įsigiję putpelių, savo svajonių ūkį sukūrė per gerą dešimtmetį.

Dabar lankytojai dėl karantino nepriimami. Jei ir būtų galima juos priimti, pasak sodybos šeimininkės O. Krasauskienės, per šalta būtų lauke bendrauti. Be to, dauguma gyvūnų ir paukščiai laikomi ūkiniuose pastatuose.

„Mums lieka daugiau laiko savo pomėgiams. Nemažai skaitome, pertvarkome patį ūkį. Toks apsivalymo, ramybės metas, kai palengva dėliojiesi darbus. Niekur neskubi, ir viską nuveiki“, – pasakojo sodybos šeimininkė.

Moteris nuo vaikystės iki šių dienų siuvinėja paveikslus, kuriuose vyrauja gamtos motyvai, dažniausiai – gėlės, paukščiai, gyvūnai. Naujo, neseniai baigto įrengti namo antrajame aukšte – Orintos Krasauskienės pastarųjų metų siuvinėtų paveikslų galerija.

Orinta Krasauskienė nuo vaikystės siuvinėja paveikslus. Dabar, per karantiną, pomėgiui skiria dar daugiau laiko. Asmeninio archyvo nuotr.

„Palengva gimsta naujas kūrinys, susidedantis iš keturių dalių. Dabar jau siuvinėju trečiąjį paveikslą. Kaip ir visuomet, tą darau savo malonumui. Siuvinėdama jaučiuosi ramiai, galiu daug ką apmąstyti. Mano pomėgis mane yra gelbėjęs tikrai sunkiais gyvenimo etapais“, – sakė O. Krasauskienė.

Moteris dar kuria ir papuošalus, sapnų gaudykles. O jos dvynės dukros mėgsta dėlioti deimantines mozaikas.

Žiema džiugina alpakas      

Žiemą „Margos plunksnos“ gyventojai priėmė skirtingai.

Labiausiai džiaugsmu netveria alpakos.

Žiema kai kuriems gyvūnams teikia tik malonumą. Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak šeimininkės, jos tiesiog maudosi sniege, vartosi kartu su vaikais. Avys škudės taip pat nei sniego, nei šalčio nesibaimina, galėtų per visą žiemą lauke gyventi.

Žiema kai kuriems gyvūnams teikia tik malonumą. Asmeninio archyvo nuotr.

Bet šis metų laikas nepatinka miniatiūrinėms ožkytėms. Šie gyvuliukai net nebando po sniegą pabraidyti.

Paukščiai dėl paukščių gripo grėsmės į lauką neleidžiami, laikomi tvartuose arba uždaruose aptvaruose. Ne pirmi metai ūkį turintys Krasauskai reikalavimus žino ir jų laikosi.

Krasauskų šeimos tradicija – savo augintiniams prieš didžiąsias žiemos šventes surengti vaišes. Kūčių vakarą paruošiamas stalas su skanėstais lauke, likusieji tvartuose pavaišinami šventine vakariene. Taip buvo ir per praėjusias šventes. 

Prieš šventes šeimininkai savo augintiniams paruošė vaišių stalą. Asmeninio archyvo nuotr.

Gelbsti šiuolaikinės technologijos 

Orinta Krasauskienė pasakojo, jog ankstesniais metais dalyvaudavo įvairiose parodose, susitikdavo ir bendraudavo su kolegomis, draugais ir bendraminčiais.

„Dabar parodos liko tik gražus prisiminimas ir greitu laiku dar kažko aktyvesnio nelabai ir nusimato. Bet šiuolaikinės technologijos suteikia daug galimybių. Parodos keliasi į internetinę erdvę. Žinoma, tai nėra tas pats, kaip „gyva“ paroda. Ir kaip bus ateityje, niekas negali pasakyti“, – svarstė „Margos plunksnos“ šeimininkė.

Facebook komentarai