Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaip laukai atrodo pirmąją gegužės savaitę?

Autorius: Partnerių turinys
Kaip laukai atrodo pirmąją gegužės savaitę?
Kaip laukai atrodo pirmąją gegužės savaitę?
Printer Friendly, PDF & Email

Prasidėjus paskutiniam pavasario mėnesiui žieminiai kviečiai daugelyje laukų yra 31 augimo tarpsnyje arba kitaip – formavimosi fazės, kuri trunka apie du mėnesius, pradžioje. Tai svarbiausias augalo vystymosi tarpsnis, kurio metu formuojasi ne tik lapai, giluminė šaknų sistema bet ir vaisingos žiedelių dalys, o taip pat stiebe kaupiasi augalui reikalingų elementų atsargos. Pagrindiniai tręšimai azoto trąšomis jau atlikti. Liko vėlyvesnis – kokybinis tręšimas, kuriam, augalams turint „vėliavinį“ lapą, paprastai naudojama amonio salietra (100 kg/ha), arba skystosios amidinio azoto trąšos su amino rūgščių priedais, skirtos papildomam maistinių javų tręšimui per lapus augalų vegetacijos metu LYDERIS AMINO PLIUS (50 l/ha-1).

Kviečių apatinis lapas apimtas lapų ligų užkratu. Todėl sušilus orams, pirmą gegužės savaitę, reiktų pagalvoti apie purškimą fungicidu „TORERO“ (0,25 l/ha), skirtu žieminių ir vasarinių kviečių, rugių, miežių, kvietrugių, o taip pat žieminių ir vasarinių rapsų apsaugai nuo grybinių ligų bei augimo reguliatoriumi. „Agrochema“ rekomenduoja sisteminio veikimo augimo reguliatorių „COUNTDOWN NT“, trumpinantį ir sutvirtinantį žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių ir vasarinių miežių, žieminių rugių, kvietrugių, kitų varpinių šeimos žolių tarpubamblius, tokiu būdu saugantį juos nuo išgulimo. Prie šių purškimų siūloma pridėti ir trąšų per lapus – kompleksines koncentruotas azoto, fosforo ir kalio trąšas, skirtas žemės ūkio augalų papildomam tręšimui per lapus vegetacijos metu LEADER2 (5 kg/ha) arba skystų mikroelementinių trąšų, skirtų augalų tręšimui per lapus vegetacijos metu, ypač efektyvių žiemkenčių tręšimui pavasarį vegetacijai atsinaujinant bei augalams patekus į stresines situacijas LEADER SUPER (5-7 kg/ha) ir koncentruotos mangano, cinko ir vario trąšos LEADER CEREALS (0,3-0,5 l/ha) mišinį. Taip pat fotosintezės skatinimui galima kviečius nupurkšti magnio sulfatu (5 kg/ha).

Vasariniai miežiai, kviečiai sudygę, kol kas turi 1-2 lapelius. Primename, kad skystomis trąšomis KAS, LYDERIS 9-9-9 saugu purkšti kai augalai turi 4 lapelius ir nenumatomos šalnos. Tuo tarpu krūmijimosi metu „Agrochema“ rekomenduoja augalus per lapus tręšti LEADER1 (5 kg/ha), LEADER AMINO (1 l/ha) ir LEADER CEREALS (0,5  l/ha) mikroelementinų trąšų mišiniu.

Žirniai ir pupos daugelyje laukų jau sudygo ir po savaitės juos reikės purkšti nuo sitonų insekticidu. Kartu rekomenduojama žirniams naudoti koncentruotą mikroelementinę trąšą, skirtą ankštinių augalų  ir lauko daržovių tręšimui per lapus LEADER LEGUME (2 ltr/ha), kurios be kitų maisto medžiagų turi pakankamą kiekį MOLIBDENO, kuris itin reikalingas geram pupinių kultūrų augimui. Trąšas LEADER LEGUME svarbu išpurkšti anksti, vegetacijos pradžioje – kol gumbelinių bakterijų gumbeliai pasimato ant augalų šaknų. Kuo daugiau gumbelių ir aktyvesnė azoto sintezė, tuo geriau augalai aprūpinami azotu ir didesnį kiekį azoto palieka dirvoje.

Facebook komentarai