Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaip įvertinti ir apsaugoti pasėlius nuo fosforo trūkumo?

Autorius: Giedrė VILKYTĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nepaisant to, kad šis šaltymetis Lietuvoje buvo šiltas ir palankus, tai nesustabdė įprastinių procesų dirvožemyje. Dėl jų, artėjant pavasariui, pasėliai neretai susiduria su maistinių medžiagų stygiumi. „Yara Lietuva“ vadovas Edgaras Bačėnas šiuo metu pataria atkreipti dėmesį į fosforą ir šiuo mineralu papildyti pasėlių mitybą.

– Kas vyksta šiuo metu žieminių rapsų ir kviečių pasėliuose?

– Šiuo metu naktys kol kas šaltos, tačiau dienos šiluma vis labiau „budina“ augalus laukuose. Nors dirva dar šaltoka, saulė ir šiluma jau skatina vegetaciją. Augalai nori augti, bet maistinių medžiagų iš šaltos dirvos pasiimti negali. Dėl to fosforo (P) trūkumo vizualiai šiuo metu gali ir nesimatyti. Tik stipriai badaujantis augalas nusidažo spalva, būdinga fosforo trūkumui – įgauna rausvai violetinį atspalvį. Dėl to augalai skursta, vėluoja jų vystymasis.

1

2

– Kodėl šiuo metu svarbu panaudoti „YaraVita KOMBIPHOS®“ ir „YaraVita ZEATREL®“?

– Šie produktai unikalūs savo sudėtimi (P, K, Mg, Zn), nes jie neturi azoto.

•                   Augalai, patręšti „YaraVita KOMBIPHOS®“ arba „YaraVita ZEATREL®“, per lapus įsisavins net iki 80 proc. gauto fosforo (P)!

•                   „KOMBIPHOS®“ arba „ZEATREL®“ efektyviai panaikins laikiną fosforo trūkumą ir suaktyvins/energizuos augalą, skatindamas jo šaknijimąsį. Išauginęs papildomas šaknis augalas geriau paims bei įsisavins reikalingas maisto medžiagas iš dirvos, kai ji tik sušils.

3

4

– Ką reikėtų žinoti apie normą 1 ha ir ekonominę naudą bei maišymą su kitais produktais?

– Svarbu nesumažinti trąšų normos 1 ha. Mažiausia panaudojimo norma – 2,0 l/ha, optimali – 3,0 l/ha.

•                   „KOMBIPHOS®“ arba „ZEATREL®“ gali būti naudojamas su kitais produktais. Tačiau maišymus dėl nuosėdų iškritimo rekomenduojama daryti atsargiai, prieš tai išbandžius produktų mišinius mažomis apimtimis arba pasitarus su „Yara Lietuva“ tręšimo ekspertu.

•                   Jokiu būdu negalima maišyti su azotu! Jei dar pridėtume azotą, tręšimo efektas persikeltų į augalo viršutinę/vegetatyvinę dalį, dėl to prarastumėme šaknų skatinimo efektą.

Dėl maišymo su pesticidais klauskite „Yara Lietuva“ tręšimo ekspertų Mindaugo Narausko ir Raimondo Ivanovo arba naudokite aplikaciją „Yara TankmixIT“.

•                   Panaudojus „KOMBIPHOS®“ arba „ZEATREL®“ jau po 14 dienų galima pamatyti javų ir rapsų pasėlių teigiamą vizualinį efektą/pokytį, o išrautų augalų šaknų sistemos masė bus didesnė ir darbingesnė nei tų, kurie nebuvo tręšti minėtomis trąšomis.

•                   Bandymų metu paskaičiuota, kad panaudojus 2 l „YaraVita KOMBIPHOS®“ arba „YaraVita ZEATREL®“ vidutiniškai buvo gauta 30 Eur/ha pelno.

Facebook komentarai