Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaimų bibliotekos skatins sveikiau gyventi

Autorius: Rasa SMILGYTĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Marijampolės regiono Želsvos, Mokolų ir Patašinės kaimų bibliotekose iš Visuomenės sveikatos rėmimo programos skiriamų lėšų buvo nupirkti kraujospūdžio matavimo aparatai, kuriais bibliotekų lankytojai gali pasitikrinti ir kontroliuoti savo kraujospūdį. Netrukus šių bibliotekų knygų fondus planuojama papildyti knygomis apie dvasios ir kūno harmonijos atkūrimą, sveiką mitybą ir aktyvią gyvenseną. Bibliotekose siūloma naudotis ne tik sveikatinimo leidiniais, dalyvauti  švietėjiškuose renginiuose, bet išbandyti ir kitas sveiką gyvenseną skatinančias paslaugas.

Sekdami Suomijos bibliotekų pavyzdžiu, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Lankytojų aptarnavimo centras pasiūlė naują paslaugą – nemokamai skolintis šiaurietiško ėjimo lazdas. Pasak bibliotekos vadovės Daivos Kirtiklienės, šalia bibliotekos esantis Vytauto Didžiojo parkas – puiki vieta pasivaikščiojimui, stiprinančiam organizmą, gerai veikiančiam kraujotakos bei širdies sistemą. Šią paslaugą jau išbandė ne vienas bibliotekon užsukęs senjoras, ja susidomėjo ir jaunimas.

Marijampolės savivaldybės bibliotekos dalyvauja Visuomenės sveikatos rėmimo programos projekte „Renkuosi būti sveikas 2″.

Facebook komentarai