Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaimo gyventojus terorizuojantys vilkai įpratino vaikus slėptis namuose

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Onuškio seniūnijoje vilkai "sutvarkė" jau keliolika gyvulių, sudraskė 7 šunis.
Onuškio seniūnijoje vilkai "sutvarkė" jau keliolika gyvulių, sudraskė 7 šunis.
Printer Friendly, PDF & Email

Dar vieną papjauta avis Trakų rajono Onuškio seniūnijoje vietos gyventojų jau nestebina. Kaip pasakoja čia gyvenantys kaimo žmonės, pilkių staugimas jau įpratino vaikus išsyk slėptis namuose, nes plėšrūnai gyvulius pjauna prie pat sodybų. Prieš du metus vilkai čia sudraskė net 7 sodybas saugojusius šunis. „Kai kurie buvo nugalabyti pririšti prie grandinės“, – „Agroetai“ pasakojo Močiūnų kaimo gyventojas Aleksandras Sartanavičius. Trijų vaikų tėvas kalbėjo, kad vaikai jau įprato išgirdę vilkų staugimą slėptis namuose.

„Mano senelis dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare. Tai tuo metu vilkai irgi buvo itin suįžūlėję. Puldavo ne tik gyvulius, bet ir žmones. Jis į Pivošiūnus namo eidavo 7 kilometrus per mišką. Visad tik su žibintu. Kol šviesa šviečia, vilkai bijo artintis – tik sekdavo iš paskos. Bet jei žibintas gesdavo, per tą laiką atsidurdavo visai šalia žmogaus. Medžioti šiuos plėšrūnus tikrai reikia, nes taip, kaip jie įsidrąsino dabar, gali nutikti tragedija“, – kalbėjo vyras.

Paskutinis avinas šiose apylinkėse, Valuikų kaime, vilkų buvo papjautas penktadienio naktį. „Kaimynas atsiuntė nuotrauką. Iš avino ne kažkas ir telikę“, – sakė A. Sartanavičius.

Pasak vyriškio, kaimynas laiko 9 avis ir tris arklius.

Aleksandras pasakojo, kad pernai Šilavote (Marijampolės r.) nusipirko penkias mažas avytes. Labai jas mylėjau, maitinau iš buteliuko. Kai jos paaugo, miegodavo prie pat namo sienos. Deja, vieną jų vilkas pernai papjovė. „Apėstą avį radau tik 200 metrų nuo namų. Aptikau ir vilko pėdsakus“, – pasakojo Aleksandras.

Pieš du metus jam dingo ir ožkiukas, o vėliau Aleksandras rado apėstą ožkiuko mamą.

„Vilkų tiek, kad, kaip kalba žmonės, jie surengia šokius daržuose ant svogūnų, – kalbėjo Aleksandras. – Mes žiemą kas antrą dieną klausomės vilkų staugimo. Negelbėja nei fejerverkai, kad juos nubaidyt“.

Facebook komentarai