Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaime – vis stipresnės senėjimo tendencijos

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos visuomenei senėjant, reikia vis daugiau įstaigų, besirūpinančių senyvo amžiaus bei neįgalių asmenų slauga ir priežiūra. Telšių rajone apsižiūrėta, kad eilėje tokiai paslaugai gauti laukia 53 senoliai, ir esamų senelių globos namų nepakanka.

Savivaldybės mero iniciatyva dar vienus globos namus rengiamasi įsteigti Luokės seniūnijoje. Tam turėtų pasitarnauti dabartinis Viekšnalių k. įsikūręs daugiafunkcis centras, kurio plotas 800 kv. m. Tikimasi, kad čia galėtų apsigyventi 28 garbaus amžiaus asmenys ir taip perpus sumažinti laukiančiųjų eilę.

„Bendradarbiavome su Maltos ordino pagalbos tarnyba, teikiančia pagalbą visų rasių, tikėjimų ir tautybių vargstantiems žmonėms. Būsimieji senelių namai palaikys ryšį su Viekšnalių bendruomene, skatins jos narių savanoriavimą, organizuos mokymus ir kitus renginius. Dabar derinamos detalės, reikalingos veiklos šiame centre pradžiai“, – sakė Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas.

Pasak jo, būsimi pokyčiai padės ne tik senjorams ir neįgaliesiems, bet ir vietos gyventojams, nes bus įdarbinti socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai ir slaugytojai. Kaimo gyvenvietei yra labai svarbios net ir kelios darbo vietos.

Telšių rajono gyventojų, kaip ir visoje Lietuvoje, mažėja, tačiau tas procesas vyksta daugiausia jaunų žmonių sąskaita, kurie išvyksta į didesnius miestus ar užsienį. O senoliai lieka. Šių žmonių užimtumo ir priežiūros verslas jau dabar įgauna vis didesnės svarbos, po kelerių metų tai bus neatsiejama kaimo veiklos dalis.

1989 m. Telšių r. savivaldybėje gyveno be kelių šimtų 60 tūkst. gyventojų, šiandien jų likę mažiau nei 42 tūkst. – ištirpo 30 proc.

Facebook komentarai