Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kaime bedarbiai netarpsta

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Skuodo rajono savivaldybės administracijos atstovų ir Užimtumo tarnybos darbuotojų susitikime buvo konstatuota, kad daugiausia bedarbių šiame rajone – kaimiškosiose vietovėse.

Nedarbo lygis Skuodo r. nėra didelis, jis net mažesnis už šalies vidurkį – Lietuvoje jis siekia 9,2 proc., o Skuodo r. – vos 7,3 proc. Tačiau, kaip teigiama Skuodo r. savivaldybės interneto svetainėje, daugiausiai bedarbių gyvena kaimiškosiose vietovėse.

Vis dėlto šis teiginys nėra visiška tiesa. Imant absoliučiais skaičiais, Skuodo mieste bedarbių iš tiesų mažiau nei likusioje rajono dalyje – atitinkamai 231 ir 471. Tačiau, juk ir bendras gyventojų skaičius mieste mažesnis nei kaime. Skuodo mieste gyvena maždaug trečdalis visų rajono gyventojų. Todėl labai logiška, kad bedarbių mieste yra mažiau nei kaime.

Paaiškinti šią situaciją „Agroeta.lt“ kreipėsi į Užimtumo tarnybos Skuodo skyriaus vedėją Romualdą Sakalauskienę. Anot jos, esama priežasčių, dėl kurių bedarbių kaimuose kai kada registruojama net mažiau nei mieste.

„Kadangi kai kurie kaimai nuo Skuodo toli, susisiekti su rajono centru kaimo žmonėms sunkiau, todėl ir bedarbių iš tokių seniūnijų registruojama mažiau. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti Barstyčių seniūniją, kurioje bedarbiai sudaro 4,3 proc. visų darbingų šios seniūnijos žmonių skaičiaus. Tuo tarpu Skuode tas rodiklis siekia 5,8 proc., Skuodo seniūnijoje (kaimiškojoje) – 6,3, o gerą susisiekimą su Skuodu turinčioje Mosėdžio seniūnijoje – 7,3 proc.“, – vardijo R. Sakalauskienė.

Dar viena su rajono centru gerą susisiekimą turinti Lenkimų seniūnija taip pat nestokoja bedarbių – jų čia 6,8 proc. nuo visų darbingo amžiaus žmonių. Tik Aleksandrijos seniūnija, esanti netoli Skuodo, išsiskiria mažu nedarbu – 4,5 proc. Tai mažiausias rodiklis rajone ir to priežasčių, matyt, reikėtų ieškoti šios seniūnijos gyventojų verslume.

Minėto susitikimo metu seniūnai buvo informuoti, kiek jų valdose yra bedarbių. Lyginant su praėjusiais metais, bedarbių sumažėjo keturiose seniūnijose, likusiose daugėjo. Dažniausiai įvardijamos nedarbo priežastys – sveikatos problemos, nepilnamečių slauga, žalingi įpročiai, socialinių įgūdžių stoka ir amžius.

Svarbų vaidmenį atlieka ir nepatogus susisiekimas su galima darboviete. Kai kurios įmonės darbuotojus į darbo vietą atveža savo transportu, susitikime buvo paminėtos UAB „Baldarys“, Sakuona“, „Lyra group“, „Budinks“, „Biuro“, „Rasa“.

Facebook komentarai