Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kai pasninga, pašalpų gavėjų darbo rankos, labai reikalingos, o jų nėra – karantinas

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Sniego sluoksnis vis storėja – daugiau nepatogumų tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems.
Sniego sluoksnis vis storėja – daugiau nepatogumų tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems.
Printer Friendly, PDF & Email

Atėjusi žiema, atnešė daug džiaugsmo. Jau gerokai buvome pasiilgę sniego, ypač dabar tai tinka, kai kone vienintelis malonumas – žiemos pramogos. Tačiau snygis atnešė ir papildomų rūpesčių. Sniego sluoksnis vis storėja – daugiau nepatogumų tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Sinoptikai žada tikrą darbymetį kelininkams ir tiems, kurių dėka jau ryte žygiuojame nuvalytais šaligatviais.

Prašo būti budriems

Būti budriems pataria ir VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ savo pranešimuose apie vis sunkėjančias ir sudėtingėjančias eismo sąlygas – slidžias kelių dangas, provėžuotas, padengtas puraus sniego sluoksniu. Visoje šalyje kelius valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį, bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.

Nors retai išeina, bet, sako, slidu

Skambina ir senjoros, besiskųsdamos, kad Lazdijų miesto keliai slidūs. Sakau, kad pati važiavau, tikrai geri keliai – nuvalyti, na, kaimo keliukais sudėtingiau važiuoti, tai jau tikrai.

Tada jos patikslina, kad slidūs – miesto šaligatviai. Sakė, kad pačios skambintų seniūnei, bet šįkart negali. Išeitį, kaip čia seniūnei paskambinti, vis tik surado.

„Jei paskambinsime, sakys, ko vaikštome išsiskėtusios, karantinas, namie sėdėti reikia. Tai žinot, mes negalime, gal jūs paskambintumėte?” – prašė viena per kitą pasakodamos, kur ėjusios ir kad vos nepaslydusios, vos „nepersivertusios”.

Tikino, kad šiaip tai tik iki parduotuvės ir atgal eina, na, dar į vaistinę, daugiau, gink Dieve, niekur kojos nekelia.

Valoma viskas: net pliažas ir dviračių takai

Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gadziauskienė sako, kad šaligatviai valomi nuo pat ankstaus ryto. Anot jos, valoma, barstoma ir ne tik šaligatviai nuvalyti, bet ir dviračių takai, ir pliažas.

„Tikrai nuvalyta. Per 5 valandas, greitu važiavimu nuvaloma, dar kur reikia atkasama rankiniu būdu. Nėra nevalytų vietų. Ir gatvės, ir šaligatviai tikrai valomi ir Gustaičio, ir Vilniaus, ir Kauno, ir Seinų, ir Vytauto, Dainavos gatvėse”, – taip sakė seniūnė trečiadienį apie 11 valandą.

Žinoma, snygis daro savo, tačiau seniūnė patvirtina, kad nuvalo, prisninga, ir vėl iš naujo darbą dirba, ir taip perdien. Anot jos, šaligatviai intensyviai valomi kasdiena, na, o jei yra šiek tiek ledo, reikia pasisaugoti, juk žiema ir to neišvengsi, nors, kiek galimybės leidžia, stengiamasi, kad viskas būtų daroma ir gerai, ir laiku.

„Visas dienas šaligatviai tikrai valomi. Pėsčiųjų perėjas barstome, o šaligatviuose vietomis netgi asfaltas matyti”, – tikina ji.

Teigia, šaligatviai visi praeinami.

„Žinoma, reikia atsargumo, neslidžių batų”, – pataria ji. Žinia, juk pasitaiko visko ir vasarą gali pargriūti ir netgi kažką susilaužyti. 

Anot jos, viskas daroma pagal galimybes. Mat šiuos darbus šiuo metu tedirba viso labo du žmonės.

„Du žmonės visam miestui”, – sako ji. Pajėgos šiam darbui šiemet labai sumažėję, teisingiau jų visai nėra.

„Gaila, bet neturime šiuo, karantino metu, tų, kurie dirba už pašalpas. Jie tikrai buvo didelė paspirtis, mat išskirstydavome vietas, priskirdavome gatves, tas, kur netoliese gyvena, duodavome įrankius ir jie vos pamatę, kad prisnigo, tuoj puldavo ir nukasdavo sniegą, taip išdirbdavo ir reikiamą kiekį valandų”, – pasakoja seniūnė apie jau patikrintą praktiką tokiuose itin reikalinguose visam miestui darbuose.

„Šie metai, deja, bet kitokie”, – tarsteli seniūnė. Pasakoja, kad stengiamasi, kad viskas, kas įmanoma, būtų nuvaloma mechaniniu būdu, rankiniu būdu: atkasamos pėsčiųjų perėjos, kitos vietos, neprieinamos technikai.

Papildomos darbo rankos nepamaišytų

Pasidžiaugia seniūnė, kad tvarkingi nuosavų namų savininkai jau taip įpratę, jausdami pareigą, kaip senais laikais, nusivalo netgi prie savo namų esančius šaligatvius.

„Aišku, ne visi, bet yra, kurie išties tai padaro patys, savo noru”, – papasakoja V. Gadziauskienė. Patikina, kad yra ir tokių tokių žmonių, kurie kasmet patys pasisiūlo: nori pakasėti sniegą be jokio atlygio.

Seniūnė kviečia ir prašo, jei kas gali, nori, kam sveikata leidžia, nukasti sniegą prie savo namų esančių šaligatvių.

„Tai tikrai ne joks liepimas ir tai nėra privalu, bet jei kas gali, nori, būtų labai puiku. Tai ir savotiškas „sportas”, o iš dūšios padirbėjus, ir pačiam smagiau, o ir gražus darbas miestui. Visi kartu, visa bendruomenė, šiuo visiems nelengvu metu taip vieni kitiems pagelbėtume”, – prašo ji pabrėždama, kad tai tik prašymas. Sako, kad tokia iniciatyva būtų ir naudinga, ir reikalinga.

Tad gal skambinusios senjoros lai šiltai sau arbatėlę geria namuose, bet jaunesniesiems, kodėl gi nepakasėjus to sniego. Visai smagu padirbėti, juk ir taip per karantiną per daug užsisėdėjome, ir ilgiausias minamas kelias – kompiuteris, šaldytuvas, televizorius.

O Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gadziauskienė visiems linki atsargumo, saugumo, sveikatos. Na, o senjorams?

„Į maisto parduotuvę turime nueiti saugiai, valgyti reikia, bet jau paskui šiltai sau lai televizorių žiūri ”, – sako ji tikindama, kad tikrai stengiasi, kad mieste būtų saugu vaikščioti.

Facebook komentarai