Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Kada reikalavimas grąžinti visą sumokėtą paramos sumą netaikomas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Balandžio pabaigoje pakeitus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo taisykles, jomis nustatytos aplinkybės, kai sumažinus valdomą ekologinio ūkio plotą, kuriam buvo prisiimti įsipareigojimai, grąžinti sumokėtos visos paramos nereikės.

Jei pareiškėjas negali deklaruoti visų pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ anksčiau įsipareigotų plotų dėl nuomojamos ar panaudos sutarties pagrindu valdomos privačios žemės nuomos ar panaudos sutarties nutraukiamo nuomotojo reikalavimu / iniciatyva arba nepratęsimo, suėjus nuomos terminui, reikalavimas grąžinti visą sumokėtą paramą netaikomas.

„Pažymėtina, jog ši nuostata galioja visiems pareiškėjams, nepriklausomai nuo to, kada buvo prisiimti įsipareigojimai, tai yra tiek pateikusiems paraiškas 2016 m., tiek ir tęsiantiems įsipareigojimus dar vienerius metus“, – aiškina Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

Susiklosčius minėtoms aplinkybėms, kai nutraukiama žemės nuomos ar panaudos sutartis nuomotojo iniciatyva, pareiškėjai jau dabar turi atsiųsti NMA įrodančius dokumentus dėl sumažėjusio ploto (pvz., dėl sutarties nuraukimo / nepratęsimo, nuomos termino pasibaigimo ir pan.).

Papildomai siųsti dokumentų NMA nebūtina tuo atveju, kai minėti plotai registruoti LR Žemės ūkio ir kaimo verslo registre ir VĮ Registrų centre bei ten yra nurodyta informacija apie sutarties nutraukimą / nepratęsimą. Tačiau, jeigu sutartis nebuvo registruota ar buvo žodinė, tuomet NMA turi būti atsiųstas raštiškas dokumentas, patvirtinantis sutarties turėjimą ar jos nutraukimą.

Facebook komentarai