Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ką pirkti už ES paramą? Geriau laiko patikrintas „Belarus“, nei bet koks traktorius

Autorius: Partnerių turinys
"Belarus" traktoriai patikimi, ilgaamžiai ir stebėtinai ekonomiški.
"Belarus" traktoriai patikimi, ilgaamžiai ir stebėtinai ekonomiški.
Printer Friendly, PDF & Email

Ilgaamžiai ir patikimi, lengvai remontuojami ir puikiai tinkami smulkiems ir vidutiniams ūkiams. Taip apibūdinami legendiniai „Belarus“ traktoriai, kurie mūsų laukuose dirba net dešimtmečius. Įdomu tai, kad juos galima įsigyti pagal daugelį Lietuvos kaimo plėtros programų priemones, tad ūkyje jų tarnystė bus ne tik naudinga, bet ir ilgalaikė. Kadangi „Belarus“ traktoriai atitinka griežtus ES deginių emisijos reikalavimus, šiuos traktorius galima įsigyti pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemones „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ ir „Parama smulkiesiems ūkiams“. 

Žavi neįtikėtina „Belarus“ eksploatavimo nauda

Trakų rajone ūkininkaujantis žemėmis Rišardas Šakevičius pasakojo, kad „Belarus“ traktorių, jei kas sugenda, galima susiremontuoti pačiam, išvengiant milžiniškų išlaidų, kurias žemdirbiai sumoka technikos aptarnavimo centrams.

„Turiu legendinį MTZ-80, tai jį susiremontuoju bet kada, kai tik kas nors nutinka. „Belarusų“ dalys nebrangios, tad ir šių traktorių eksploatacija yra pigi“, – teigia smulkus ūkininkas, dirbantis vos 5 hektarus žemės.

Ūkininkas iš UAB „Agrodetalė“ yra įsigijęs naują „Belarus“ traktorių. Įmonė yra oficiali „Belarus“ traktorių atstovė Lietuvoje, jau seniai palaikanti glaudžius ryšius su Minsko traktorių gamykla.

Įdomu tai, kad šiomis dienomis „Belarus-952.3“ modelis buvo pripažintas 2019 metų geriausiu Baltarusijos produktu.

„Kai rinkoje tiek gausu visokiausių traktorių, visuomet žemdirbiams rekomenduojame atsižvelgti į patikimą tiekėją, kuris nepaliks ūkininko bėdoje“, – sako UAB „Agrodetalė“ vadovas Orestas Žilėnas.

Dabar smulkūs ūkininkai Nacionalinei mokėjimo agentūrai jau gali teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“ ir už ES paramą įsigyti naujutėlaitį „Belarus“ traktorių. Pagal šią priemonę galima gauti iki 15 000 Eur paramą.

Paraiškos priimamos iki birželio 30 d. ir jei nuspręsite ūkį papuošti „Belarus“, jums ruošiant paraišką gali pakonsultuoti ir pagelbėti šiais legendiniais traktoriais prekiaujanti UAB „Agrodetalė“. Juk ir paramos intensyvumas siekia 100 proc.

Jaunasis ūkininkas beveik apsisprendė

„Belarus“ traktoriais turėtų susidomėti ne tik smulkūs ūkininkai.

Vidmantas iš Joniškio r. dar tik ketina pateikti paraišką kitai KPP priemonei. Iki liepos 31 d. galima teikti paraiškas pagal KPP priemonę „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, į kurią gali pretenduoti iki 40 metų žemdirbiai. Būtent apie „Belarus“ įsigijimą pagal šią priemonę ir svarsto Vidmantas, kuriam šiuo metu 34-eri.

„Nežinau, kaip pavyks susidėlioti prioritetus, bet jau esu 90 proc. apsisprendęs. Taip, komforto „Belarus“ traktoriuose mažiau, tačiau man, kaip jaunam ūkininkui, toks traktorius būtų pirma pradžia įsitvirtinti“, – sako Vidmantas, paveldėjęs senelių 16 hektarų.

Jis siekia gauti visą 40 tūkst. planuojamą paramą savo projektui. Jei NMA patvirtins paraišką, ūkininkui išsyk bus išmokėta 80 proc. paramos dalis. „Nekantrauju, kada į kiemą įvažiuos „Belarus“ traktorius“, – sako Vidmantas.

UAB „Agrodetalė“ vadovas O. Žilėnas tikina, kad kuo galės, tuo įmonė ūkininkui pagelbės. Tereikia su įmone susisiekti. Pagal šią priemonę paramos intensyvumas sudaro irgi 100 proc.

Siūlo platų traktorių pasirinkimo spektrą

Per pastaruosius 10 metų Minsko traktorių gamykla gerokai išplėtė „Belarus“ traktorių modelių šeimą, kurioje yra ir paprastiems darbams skirti nedidelės galios ir gana galingi traktoriai.

Esminis jų skirtumas palyginti su konkurentais, „Belarus“ traktoriai yra stebėtinai ekonomiški, jei kalbėtume apie degalų sąnaudas, sudarančias reikšmingą išlaidų dalį ūkyje. Pavyzdžiui, 80 AG traktoriaus Belarus-800/820 kuro sąnaudos transporto režimu sudaro tik 4,4 lito degalų per moto valandą.

Nemažai jų atitinka ES paramai keliamus deginių emisijos Stage IV lygio reikalavimus. Su šiais traktoriais galite susipažinti apsilankę čia.

Pažymėtina, kad tiek smulkūs ūkininkai, tiek ir jaunieji ūkininkai neabejotinai ras tinkamą sau techniką, kurios pritaikymas priklauso nuo ūkio dydžio ir darbų pobūdžio.

„Turime subūrę stiprią konsultantų komandą, kuri, jei kils klausimų, visuomet žemdirbius išsamiai pakonsultuos“, – teigia UAB „Agrodetalė“ vadovas O. Žilėnas, kuris taip pat gali atsakyti į rūpimus klausimus tel. +370 698 87107 arba el. paštu orestas@agrodetale.lt.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA