Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

K. Starkevičius: reikėtų daugiau vienybės su kitų Baltijos šalių žemdirbiais

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ, specialioji korespondentė Briuselyje
Kazys Starkevičius
Kazys Starkevičius
Printer Friendly, PDF & Email

Protesto akcijoje Briuselyje drauge su Lietuvos žemdirbiais dalyvaujantis Seimo Kaimo reikalų komiteto narys, buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, vertindamas LR Prezidento Gitano Nausėdos susitikimą su protesto akcijos dalyviais atkreipė dėmesį į tai, kad LR Prezidentas teisingai akcentavo, jog reikėtų daugiau vienybės su kitų Baltijos šalių žemdirbiais, nes tik suvienijus jėgas įmanoma pasiekti efekto ir geresnių rezultatų. Turi būti vieningas kovos frontas.

„Kalbėsime su mūsų šalies lyderiais, kad būtų pasirašyta bendra sutartis, kaip buvo pasirašyta 2012 metais, bet reikia, kad mūsų reikalavimai būtų bent šiek tiek suvienodinti su kitomis Baltijos šalimis. Bendrame fronte galėtume daugiau pasiekti“, – sakė K. Starkevičius.

Jis tikino, kad reikėtų ir daugiau susitikimų tarp mūsų žemdirbių ir šalies vadovų. Pasak K. Starkevičiaus, nemažai dėmesio jiems yra parodžiusi LR Prezidentė D. Grybauskaitė, kuri palaikydama žemdirbius, lankėsi ankstesnėse jų protesto akcijose, kurios buvo surengtos Briuselyje. Dabar tikimasi, kad LR Prezidentas G. Nausėda taip pat nepaliks žemdirbių nuošalyje su jų problemomis.

„Džiugina tai, kad mūsų Prezidento prioritetų pakete yra ir Lietuvos žemės ūkis. Žinoma, ne mažiau svarbūs ir klimato kaitos klausimai. Žemdirbiai nėra nusiteikę prieš klimato kaitos problemas, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad latviai, estai žada gyvulių skaičių didinti, o mes ruošiamės mažinti ir žemės ūkio sąskaita tą žaliąjį paketą vykdyti. Juk stiprindami žemės ūkį galėtume prisidėti prie žaliojo paketo ir rasti kompromisų, kad ir žemdirbiai gerai gyventų, ir gamta būtų tausojama. Be gyvulininkystės vystymo negalėsime užtikrinti, kad žemės ūkyje būtų mažiau naudojama cheminių, o daugiau organinių trąšų. Žaliajame pakete yra lėšos, kurias reikia tikslingai panaudoti, jas kreipti ne į energetinį sektorių, bet per žemės ūkį stiprinti tą žaliąją energetiką“, – tikino K. Starkevičius.

Jis pabrėžė, kad politikai ir šalies vadovai turėtų labiau įsiklausyti į žemdirbių pageidavimus, pastabas ir problemas rengiant projektus. Deja, kol kas tai sunkiai vyksta.

„Tikimės, jog išsakytos mintys LR Prezidentui čia, Briuselio centre, padės atkreipti ir mūsų Žemės ūkio ministerijos dėmesį, kad būtų palaikomas glaudesnis ryšys su žemdirbiais. Ministerija ruošė žaliąjį paketą, bet visiškai nesikonsultavo su žemdirbiais. Manau, kad tai neteisinga ir neprotinga. Galėtų ministerijos atstovai taip pat padalyvauti tokiose akcijose ir išgirsti mūsų balsą bent čia, ką sugebėjo padaryti LR Prezidentas. Jo poelgiu tikrai didžiuojamės ir lauksime tolimesnių teigiamų veiksmų“, –  tikino K. Starkevičius. 

Facebook komentarai