Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

K. Starkevičius apie grįžimą į ministro postą: “Ilgai galvočiau”

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Kazys Starkevičius.
Kazys Starkevičius.
Printer Friendly, PDF & Email

Į naujos kadencijos Seimą pateko ir dabartinis žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir trys buvę žemės ūkio ministrai – konservatorius Kazys Starkevičius, darbietis Vigilijus Jukna ir valstietis Giedrius Surplys.

Seimo rinkimų antrojo turo metu Dainavos apygardoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijai priklausantis A. Palionis surinko 57,53 proc. balsų ir įveikė socialdemokratę Jūratę Zailskienę (37,65 proc.).

Kaune Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje kandidatavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) atstovas K. Starkevičius surinko 56,43 proc. balsų ir čia įveikė valstietį Gediminą Vasiliauską (40,45 proc.).

“Agroetai” K. Starkevičius sakė, kad kol kas anksti kalbėti apie tai, ar TS-LKD derybose formuojant valdančiąją daugumą būtent šiai partijai atiteks žemės ūkio ministro portfelis. “Tai jau dėlionių klausimas, nieko negaliu pasakyti”, – teigė K. Starkevičius.

Vis dėlto paklaustas apie hipotetinę galimybę vėl užimti ministro postą, jei jam jis būtų pasiūlytas, K. Starkevičius atsakė: “Ilgai galvočiau”.

“Apie tai apie tai negalvojau. Kaip dirbau su žemės ūkiu, taip ir dirbsiu. Jeigu kadenciją atidirbai, tai žinai, kas tai yra. Visuose postuose gali duoti naudos. Juolab kad kaime yra daug darbų, o naujasis Bendrosios žemė sūkio politikos laikotarpis yra didelis iššūkis”, – sakė K. Starkevičius.

Jis nemano, kad būtų blogai, jei ŽŪM atitektų ir liberalams.

“Liberalų sąjūdyje yra daug racionaliai mąstančių liberalų. Jų mąstysena panaši į mūsų, nes supranta, kad laisva rinka neišspręstų problemų. Juk laisva rinka reikštų konkuravimą su kaimyninėmis valstybėmis (pavyzdžiui, Lenkija), kur parama kaimui yra didžiulė. Šitą liberalai supranta. Dėl Laisvės partijos, neturiu nuomonės”, – teigė K. Starkevičius.   

Seimo rinkimų antrame ture sunkiau sekėsi valstiečiui G. Surpliui, kuris Sūduvos šiaurinėje apygardoje nedidele persvara (49,85 proc. prieš 46,63 proc.) nurungė konservatorę Ireną Haasę. Tiesa, pirmame ture šią kovą jis buvo pralaimėjęs, bet pergalę pasiekė vakar.

Savo ruožtu V. Jukna į Seimą pateko pagal Darbo partijos sąrašą.  

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA