Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jurbarko valdžiai ir ūkininkams – skirtingi standartai

Autorius: Daiva BARTKIENĖ
Jurbarko rajono vadovams Kelių eismo taisyklės – nė motais? Jurbarko rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Jurbarko rajono vadovams Kelių eismo taisyklės – nė motais? Jurbarko rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjus vos keletui mėnesių po žemdirbių protesto akcijos, kuomet Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos sutelkti žemdirbiai traktoriais ir sunkvežimiais ratus suko aplink miestą, nes Jurbarko rajono savivaldybės administracija nesuteikė leidimo ūkininkams traktoriais įvažiuoti į miesto centrą, paaiškėjo, kad vietos politikai taiko dvigubus standartus – sausio 10 d. Jurbarko rajono vadovai fotografavosi prie pačiame Dvaro parke, kur bet koks eismas uždraustas, sustatytų naujų autobusų.

Kelių ženklai valdžiai negalioja?

Sausio 9 d. net ir tiems žurnalistams, kurių pastaruoju metu niekur nekviečia, Jurbarko savivaldybės administracija išsiuntinėjo kvietimą atvykti į keturių naujų autobusų pristatymą. Nors savivaldybės nuopelnas menkas – politikai tik leido UAB „Jurbarko autobusų parkas“ ne daugiau kaip už 300 tūkst. eurų lizingu įsigyti naujų autobusų, valdžia sumanė pasinaudoti galimybe pasireklamuoti jų fone.

Tam, kad fotografijų negadintų apleistos miesto autobusų stoties vargani pastatėliai, fotosesiją surengė labiausiai tam netinkamoje vietoje – Jurbarko dvaro parke, į kurį įvažiavimą griežtai saugo kelių ženklas „eismas draudžiamas“.

Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius, apie renginį sužinojęs iš portalo „Agroeta.lt“, neslėpė nuostabos. „Mes tokio leidimo nedavėme, o ir negalėjome išduoti – paklusti kelių ženklo reikalavimams turi visi be išimties. Nebent vyko viešas renginys, reikėjo transporto jo aptarnavimui. Tokiu atveju sprendimą gali priimti savivaldybės saugaus eismo komisija“, – patikino A. Dumčius.

Sumanė pasireklamuoti?

Nors portalui „Agroeta.lt“ Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius ir aiškino, jog buvo norima visuomenei pristatyti naujus, patogius ir labai ekonomiškus autobusus, nei Jurbarko savivaldybės administracijos interneto puslapyje, nei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje nepavyko aptikti kvietimo į šį viešą renginį.

Paties renginio ir nebuvo, todėl prie parko centre stovinčios simbolinės, buvusio dvaro rūmų arkos fotografavosi tik rajono mero S. Mockevičiaus svita – vicemeras Daivaras Rybakovas, administracijos direktorius Raimundas Bastys ir būrys valdančiosios koalicijos politikų.

Jau kitą dieną nuotrauka su dvaro parke sustatytais autobusais puikavosi rajono laikraštyje už mokesčių mokėtojų pinigus išspausdintoje informacijoje. Ar tai nėra piktnaudžiavimas valdžios suteiktomis galiomis?

Portalui „Agroeta.lt“ Jurbarko rajono meras S. Mockevičius tvirtino, jog net nepagalvojo, kad „kažkas galėtų taip pagalvoti“, o Dvaro parką pasirinko laikydamiesi tradicijų – kažkada toks autobusų pristatymas jame jau yra vykęs.

Piktinosi ūkininkų „pasipiktinimu“

Lapkričio 26 d.  traktoriais į miestą protestuoti prieš kaimo naikinimo politiką važiavusiems Jurbarko ūkininkams prie savivaldybės rūmų sukti nebuvo leista.

„Gavome pasirašyti dokumentus, kur, jei tik kas, grasinama baudžiamąja atsakomybe, įsipareigojome atlyginti nuostolius. Kad viskas būtų tvarkingai, neužkimštume miesto, prašėme policijos palydos – pareigūnai atsisakė mus lydėti“, – akcijos organizavimo užkulisių nuo žurnalistų neslėpė Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas.

Pasikalbėti ir perduoti Jurbarko rajono merui reikalavimų nedidinti žemės mokesčio,  neapmokestinti rinkliava gamybinių pastatų, kuriuose nesusidaro komunalinių atliekų, ūkininkai susirinko pačiame miesto pakraštyje. Susitikimo metu Jurbarko rajono merui buvo išsakyti ir priekaištai dėl nenoro įsileisti ūkininkus į miestą.

Dar tą patį vakarą S. Mockevičius skambino žurnalistams ir reikalavo paneigti ūkininkų priekaištus. Meras piktinosi, jog yra šmeižiamas – esą Jurbarko ūkininkų sąjungos vadovai net neprašė leidimo važiuoti traktoriais prie savivaldybės administracijos. 

Skundžiasi gavę baudą

Jurbarko dvaro parkas – gražiausia miesto vieta. Joje ne tik vyksta didžioji dauguma renginių. Fotografuotis prie parką puošiančios arkos ypač mėgsta jaunavedžiai.

Jurbarko savivaldybės interneto puslapyje kilus diskusijai, ar buvo galima į parką įvažiuoti autobusais, atsirado komentatorių, tikinusių, jog jiems nepavyko išvengti baudos už toje pačioje vietoje padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Akivaizdu, kad ir Jurbarke sėkmingai veikia „gyvulių ūkis“ – ten, kur paprastam žmogui važiuoti draudžiama, valdžiai net leidimo nereikia.

Facebook komentarai