Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jurbarko rajone draudžiamu laiku sumedžiota stirnos patelė, medžiotojas susimokės tūkstančius eurų

Autorius: Agroeta
Nustatytas neteisėtai stirnos patelę sumedžiojęs asmuo. Gresia bauda ir priemonių konfiskavimas.
Nustatytas neteisėtai stirnos patelę sumedžiojęs asmuo. Gresia bauda ir priemonių konfiskavimas.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienio naktį po to, kai buvo gauta informacija apie galimai neteisėtai Jurbarko rajone medžiotojų klubo „Dubysa“ medžioklės plote sumedžiotus laukinius gyvūnus, aplinkos apsaugos pareigūnai Tamošių kaime esančiame ūkiniame pastate rado išdorotą stirnos patelę ir tauriojo elnio patiną.

Po visą naktį vykusio tyrimo nustatyta, kad medžiotojas, dalyvavęs medžioklėje svečio teisėmis, antradienį (sausio 14 d.) vakare sumedžiojo stirnos patelę. Laukinis gyvūnas laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes stirnos pateles galima medžioti iki gruodžio 31 d.

Iš pažeidėjo buvo paimtas graižtvinis medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu ir, kaip įtariama, galimai garso slopintuvu bei visureigis, kuriuo buvo gabenama draudžiamu laiku sumedžiota stirna.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcija informuoja, kad artimiausiu metu asmeniui bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už tokius pažeidimus numatyta atsakomybė nuo 800 iki 1800 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 metų iki 5 metų. Sprendimą dėl nuobaudos priims Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai. Taip pat asmeniui teks atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia 1450 eurų.

Be to, per atliktą patikrinimą nustatyta, kad taurusis elnias buvo tinkamai pažymėtas medžioklės lape, tačiau medžioklės vadovui teks atsakyti už šio gyvūno dorojimą ne pirminio žvėrių apdorojimo aikštelėje. Už tai asmeniui gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Facebook komentarai