Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jonavos r. klaidžioja meška. Medžiotojams pavyko ją užfiksuoti (video)

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Netikėtą plėšrūno vizitą medžiotojams pavyko užfiksuoti naktinio matymo įranga.
Netikėtą plėšrūno vizitą medžiotojams pavyko užfiksuoti naktinio matymo įranga.
Printer Friendly, PDF & Email

Vakar, apie 22 valandą, Jonavos rajone Upninkų seniūnijoje, šalia Vyšnialaukio kaimo esančiame miške, medžiotojai savo plotuose pamatė mešką. Netikėtą plėšrūno vizitą pavyko užfiksuoti naktinio matymo įranga.

„Tai – unikalus dalykas. Biologiniu požiūriu tokią informaciją, užfiksuoti ir pateikti įvairioms institucijoms, tai tikrai yra unikalu. Įvykis tikrai neeilinis, žvėris pagal matytą vaizdą tikrai nėra jaunas“ – „Agroetai“ pasakojo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jonavos skyriaus pirmininkas Vytautas Kaminskas.

Pasak V. Kaminsko, rajono medžiotojai jau anksčiau yra matę meškos pėdsakų, o užfiksuoti plėšrūną pavyko pirmą kartą.

„Toks atvejis mūsų rajone yra labai retas. Prieš keletą metų buvo atėjusi meška netoli  šiaurinės Jonavos rajono dalies, į Ukmergės rajoną, kažkur prie Siesikų seniūnijos, bet iki mūsų teritorijos taip ir neatėjo. O pietrytinėje rajono dalyje tokios viešnios kaip ir neatsimenu, kad būtų užfiksuota, – tikina V. Kaminskas. Aš visą laiką sakau taip, kad laukinis gyvūnas turi savo taktiką. Pirmiausia tai jeigu susitinka žmogus, tai – išvengti kontaktų su žmogumi. Bet jeigu jis pajunta ir negali pabėgti, aišku tada jis ginsis. Na o meškos be kita ko dar gali būti ir žingeidžios, be to tai pats didžiausias mūsų plėšrūnas, o su plėšrūnais aš visą laiką rekomenduoju elgtis labai jau atsargiai ir apdairiai.  

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA