Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

JK ragina ES sušvelninti jūros gėrybių importo apribojimus

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai buvo užbaigtas „Brexitas“, Jungtinė Karalystė (JK) teigia, kad jos vidaus ekonomikai daro žalą ES draudimas importuoti tam tikras jūros gėrybes.

„Nėra jokių pagrįstų mokslinių ar techninių priežasčių, dėl kurių Europos Komisija galėtų uždrausti gyvų dvigeldžių moliuskų iš B klasės vandenų importą“, – naujienų agentūrai DPA sakė JK Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento (DEFRA) atstovė.

„Tai jau dabar kenkia verslui ir daro žalą rinkoms abiejose Lamanšo sąsiaurio pusėse“, – teigė ji.

Pagal ES klasifikaciją, A klasės vandenys yra švariausi, po jų seka B klasės vandenys. Moliuskai iš A klasės vandenų gali būti importuoti į ES be išvalymo, tačiau dauguma JK vandenų yra B klasės.

ES taip pat draudžia kai kurių vėžiagyvių, priskiriamų B kategorijai, importą iš JK ir kitų ne ES valstybių narių.

Briuselis teigia, kad JK maisto standartai ir priežiūra galėjo pasikeisti nuo tada, kai šalis išstojo iš ES, o jūros gėrybės šiuo atžvilgiu yra itin jautrus maisto produktas, nes gali ypač pakenkti žmonių sveikatai.

DEFRA atstovė ragino kuo skubiau spręsti šią problemą ir paprašė Europos Komisijos surengti susitikimą šiuo klausimu.

JK galiausiai pasitraukė iš ES bendrosios rinkos šių metų pradžioje. Abi pusės sutarė dėl prekybos be muitų. Tiesa, pasienyje būtina atlikti daug naujų patikrų ir užpildyti dokumentų, o tai didina naštą daugeliui verslininkų.

Facebook komentarai