Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Jei ūkininkas užsikrėstų koronavirusu, kas jam padėtų prižiūrėti ūkį?

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ūkinių gyvūnų priežiūra yra jų savininkų atsakomybė ir pareiga, todėl išvykdami iš ūkio ilgesniam laikui (dėl ligos, atostogų ar panašiai) jie įprastai privalo pasirūpinti tinkama gyvulių priežiūra tuo laikotarpiu, teigia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), atsakydama į „Agroeta“ paklausimą dėl atvejų, jei koronavirusu užsikrėstų ūkininkas.

„Todėl ir šiuo metu ūkinių gyvulių laikytojai, vertindami situaciją dėl koronaviruso pandemijos, turėtų apgalvoti ir numatyti asmenis, kurie padės prižiūrėti ar prižiūrės ūkinius gyvūnus, jei ūkio savininkas užsikrėstų šiuo virusu ar būtų karantine sveikatos priežiūros įstaigoje“, – teigia ŽŪM.

Pasak ministerijos atstovų, išimtiniais atvejais, jei ūkinių gyvūnų laikytojas yra vienišas ir negali savo jėgomis surasti asmens (asmenų), kurie pasirūpintų jo ūkiniais gyvūnais, jis turėtų apie tai informuoti seniūniją, o atitinkamos savivaldybės ekstremalių situacijų komisija turėtų numatyti galimybes padėti gyventojams sprendžiant tokias situacijas.

ŽŪM pabrėžia, kad šiuo metu nėra jokių duomenų, kad koronavirusas galėtų plisti ar būtų perduodamas per maistą.

Tokią informaciją patvirtina tiek Pasaulio sveikatos organizacija, tiek Europos maisto saugos tarnyba.

„Atsižvelgiant į tai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiuo metu nenumato žaliavinio pieno, mėsos ir kitų pirminės gamybos gamintojų gaminamų maisto produktų ar produkcijos gyvūnų realizacijos ribojimų ar draudimų. Pasikeitus situacijai ar gavus naujų duomenų, atitinkamai bus keičiamos ir rekomendacijos bei VMVT veiksmai“, – teigia ŽŪM.

Facebook komentarai

bas

a