Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jei neturite žemės, tiks ir daržas balkone

Autorius: Agroeta
Nustebsite, kad vos kelių kvadratų balkone galite susikurti mini daržo oazę ir auginti: bazilikus, česnakus, žemuoges, melisas, pupeles, petražoles, paprikas, pomidorus, salotas, rozmarinus, mėtas, ridikėlius.
Nustebsite, kad vos kelių kvadratų balkone galite susikurti mini daržo oazę ir auginti: bazilikus, česnakus, žemuoges, melisas, pupeles, petražoles, paprikas, pomidorus, salotas, rozmarinus, mėtas, ridikėlius.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiuo laikotarpiu taip norisi pabėgti nuo minčių, emocijų, informacijos srauto. Ne visi esame įsikūrę nuosavus namus, tačiau turime gerų žinių. Jau šiandien galite įsirengti ekologišką daržą savo balkone!

Pradedame! Pirmiausia apžvelkite, kurioje pusėje jūsų balkonas. Turime nuvilti tuos, kurių balkonai išsidėstę šiaurinėje dalyje. Taip pat jei gyvenate pirmame aukšte nerekomenduojama balkone įsirengti daržo, bet galite savo balkone sukurti gėlių oazę.

Pirmame aukšte didesnis kenksmingų medžiagų kiekis, tad jūsų prieskoninės žolelės ar augintos daržovės turės mažiau visavertės naudos jūsų organizmui.

Labai svarbu, kad į balkoną būtų orientuota saulė. Beje, nepamirškite saulėtų balkonų vėdinti. Žinoma, kad balkone neturėsite tiek vietos, kiek turėtumėte natūraliame žemės plote, todėl labai svarbu išsirinkti tinkamus indelius.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad geriausia rinktis augalų veisles, kurios yra pritaikytos auginimui specialiuose induose. Pamenate, minėjome, kad rengsime ekologišką daržą balkone, tad labai svarbu pasirinkti tinkamas trąšas. Netingėti paskaityti straipsnių, panaršyti internete, paklausinėti pardavėjų, kokios trąšos labiausiai tiks jūsų pasirinktiems augalams

Taip pat labai svarbus išdėstymas. Pastaruoju metu labai populiaru išnaudoti visas esančias erdves. Siūlome jums ant balkono turėklų įsirengti prikabinus vazonėlius ar lovelius. Primename, kad reikėtų vengti vazonėlius tvirtinti iš išorės. Greičiausiai svarstote, tai kokius vazonėlius man rinktis? Siūlome rinktis molinius, nes jie pralaidūs orui. Pasirinkę molinius vazonus būsite tikri, kad jūsų augalų šaknys pus mažiau.  Plastikiniai vazonėliai nors yra gerokai pigesni, geriau išlaikys drėgmę, bet mažiau patvarūs.

Ką galite auginti? Nustebsite, kad vos kelių kvadratų balkone galite susikurti mini daržo oazę ir auginti: bazilikus, česnakus, žemuoges, melisas, pupeles, petražoles, paprikas, pomidorus, salotas, rozmarinus, mėtas, ridikėlius.

Beje, užsiimti mini daržo kūryba namuose puiki veikla leidžianti jums atitrūkti nuo visų šiandienos aktualijų. Paskubėkite ir galėsite mėgautis sveikais, skaniais bei vitaminų gausa pripildytais produktais.

Facebook komentarai