Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Javapjūtės pavojus – kombainų gaisrai

Autorius: Ukmergės žinios
Sudegė dar vienas "Claas" kombainas
Sudegė dar vienas "Claas" kombainas
Printer Friendly, PDF & Email

Laukuose įsibėgėjus javapjūtei daugiau darbo turi ir ugniagesiai. Taip yra dėl specifinių tik šiam laikui būdingų gaisrų, kai laukuose kūlimo metu užsidega kombainai.

Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, kad šią savaitę skubėjo į tokią nelaimę. Tiesa, ne mūsų rajone, o šalia – Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, kasmet ugnis sunaikina arba sugadina apie 60 žemės ūkio technikos vienetų bei nuniokoja javų laukus.

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad, siekiant išvengti panašių gaisrų, svarbu laikytis saugos reikalavimų.

Reikia užtikrinti, kad į laukus išvyktų tvarkinga technika, turinti pirmines gaisro gesinimo priemones. Kombaine privalo būti 2 gesintuvai po 4 kg bei nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis, patikrinti technikos būklę, apžiūrėti, ar nėra kuro nutekėjimų, nuvalyti susikaupusias dulkes ir šiaudus nuo kaistančių ir besisukančių mechanizmų paviršių, nuolat nuvalyti variklį ir jo mazgus.

Įspėjama, kad dėl blogai sureguliuotų greitai besisukančių kombaino mechanizmų susidaro sausa trintis, mechanizmai įkaista ir gali užsidegti, tad būtina užtikrinti, kad ant jų nebūtų apsivyniojusių šiaudų.

Remontuoti ir laikyti derliaus nuėmimo techniką bei agregatus leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo javų plotų.

Facebook komentarai

T Hegvita agro