Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Javapjūtę šį mėnesį lydi daugybiniai gaisrai – dega technika ir grūdų sandėliai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Rugpjūtis prasidėjo gausiais gaisrais žemės ūkio sektoriuje. Per penkias dienas jau sudegė net du kombainai. Rugpjūčio 2-osios pavakare Petraičių kaime (Klaipėdos r.) užsidegė kombainas „Dronningborg D1650“. Šio gaisro metu išdegė variklio skyrius. Ugniagesiai ne kartą pabrėžė, kad būtina pasirūpinti javų kombainų technine priežiūra, į laukus važiuoti tinkamai paruošus techniką.

Antradienio pavakare Ūtos kaimo (Šalčininkų r.) laukuose užsidegė kitas kombainas. Pranešama, kad gaisras kilo „New Holland“ kombaino variklio skyriuje. Mechanizatoriams pavyko gaisrą likviduoti iki atvyko uginiagesiai.

Tą pačią rugpjūčio 2-ąją laukuose ūkininkai prarado ir šiaudų presą. Gaisras kilo žaibiškai. Iki atvyko ugniagesiai, šiaudų presas visiškai sudegė. Taip pat sudegė ir du šiaudų rulonai.

Didelių nuostolių patyrė ir ūkininkai Aušros kaime (Kėdainių r.). Čia užsidegė grūdų sandėlis. Atvykus ugniagesiams, iš pastato veržėsi dūmai, bet atviros liepsnos nebuvo. Nustatyta, kad smilksta grūdai. Sandėlis yra mūrinis. Jame buvo supilta apie 7 tonos grūdų. Gaisrininkai aušino pastato stogą, išardė grūdų džiovykloje dvi ertmes, perkasinėjo ir perliejo byrančius grūdus vandeniu. Gaisro metu sudegė apie 1,5 t grūdų. Likusi dalis grūdų (apie 5,5 t) perkasta ir sulieta vandeniu.

Tačiau ugnis į žemdirbių valdas šį mėnesį įsiplieskė ne tik dėl žmonių aplaidumo, bet ir tyčios. Užvakar Paliūniškio kaimo (Panevėžio r.) sodybos pastatuose kilo gaisrai, kurių metu sudegė garažas, apdegė ūkinis pastatas bei nudegė dalis tvarto stogo. Ugniagesiai įtaria padegimą. Nuostolis tikslinamas.

Facebook komentarai