Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jaunieji ūkininkai jau gali taikytis į beveik 17 mln. eurų paramą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Jau po kelių dienų jaunieji ūkininkai galės teikti paraiškas ūkio ir verslo plėtrai bei tikėtis 40 000 eurų paramos. Projektams numatomas 100 proc. paramos intensyvumas.

Kaip teigia Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), paraiškos bus priimamos nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. Jas galės teikti jaunieji ūkininkai, norintys modernizuoti ir stiprinti savo ūkius pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“.

Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta beveik 17 mln. eurų.

„Gegužės 16 d. buvo pakeistos priemonės įgyvendinimo taisyklės, kurių svarbiausias pakeitimas yra susijęs su paramos mokėjimo tvarka: nuo šiol pirmoji išmokos dalis bus 80 proc., antroji – 20 proc. (anksčiau išmokos dalys sudarė 50 proc. ir 50 proc.)“, – pabrėžia NMA.

Parama skiriama žemės ūkio produktų gamybai bei prekiniams žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) jaunojo ūkininko valdoje, apdoroti, perdirbti bei tiekti rinkai.

Paramos gali kreiptis ne vyresni kaip 40 metų ūkininkai, įregistravę žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu, pirmą kartą besisteigiantys žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai, turintys (arba iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigojantys įgyti) reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, tai yra įgiję profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą, aukštąjį žemės ūkio arba veterinarijos srities išsilavinimą, išklausę jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą.

„Ūkis ir valda turi būti įregistruoti ne anksčiau kaip prieš 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo, o valdos ekonominio dydžio potencialas (planuojamas VED) turi būti ne mažesnis kaip 8 000 Eur ir ne didesnis kaip 70 000 Eur per metus – toks jis turės būti išlaikytas iki verslo plano kontrolės laikotarpio pabaigos“, – teigia NMA.

Galima paramos suma vienam paramos gavėjui – 40 000 Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, išmokant ją 2 dalinėmis išmokomis.

Paraiškos NMA bus renkamos ne tik teritoriniuose NMA padaliniuose, bet ir elektroniniu būdu, naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema ŽŪMIS adresu www.zumis.lt.

Facebook komentarai