Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jaunieji ūkininkai aktyviai teikė paraiškas. Laimingieji paaiškės rudenį

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalies jaunieji ūkininkai, norintys gauti paramą savo žemės ūkio veiklai vystyti, iki liepos 31 d. teikė paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Kaip buvo tikėtasi, didžioji dalis paraiškų buvo pateikta paskutinėmis paraiškų rinkimo laikotarpio dienomis, tad NMA specialistai dar skaičiuoja gautas paraiškas. Vis dėlto jau dabar aišku, jog paraiškų NMA gauta daugiau nei tikėtasi, o kurie pareiškėjai gaus paramą, lems paraiškų prioritetinė eilė.

Preliminariais duomenimis, per du paraiškų rinkimo mėnesius NMA buvo pateiktos 554 paraiškos. Jose bendra visų pareiškėjų prašoma paramos suma sudaro apie 20,3 mln. Eur.

„Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta beveik 16,9 mln. Eur, tad paramos paprašyta beveik 3,5 mln. Eur daugiau, vadinasi, paramos galės tikėtis apie 80 proc. paraiškas pateikusių jaunųjų ūkininkų. Turimais duomenimis, aktyviausi jaunieji ūkininkai – iš Vilniaus, Šiaulių, Šakių, Alytaus rajonų“, – akcentuoja NMA.

Kuriems pareiškėjams galės būti skirta parama, paaiškės įvertinus projektų atitiktį atrankos kriterijams ir sudarius paraiškų prioritetinę eilę.

Eilė, vadovaujantis Administravimo taisyklėmis, NMA specialistų privalo būti sudaryta per 30 darbo dienų nuo paramos paraiškų rinkimo laikotarpio pabaigos, tai yra iki rugsėjo 11 d.

Norint gauti paramą, būtina surinkti 50 balų. Nesurinkus šio balų skaičiaus, paraiška bus atmesta.

Facebook komentarai