Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jauna medžiotoja sumedžiojo vilkę

Autorius: Vakarė PETRAUSKAITĖ
Pauliaus Spudžio nuotr.
Pauliaus Spudžio nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį, per pirmąją šį sezoną medžioklę Šilalės rajone, Medvėgalio medžioklės būreliui priklausančiuose plotuose krito vilkė – ją sumedžiojo Kelmės rajono Raudgirio medžiotojų būrelio medžiotoja Rugilė Šimulytė-Spudienė.

Per pirmąją sezono medžioklę tokio laimikio nesitikėjo

Septintą sezoną medžiojanti Rugilė Šimulytė-Spudienė pasakojo, jog vilką ne kiekvienam ir pamatyti pasiseka, ką jau kalbėti apie sumedžiojimą.

„Jausmas buvo ir dar yra neapsakomas. Vilkė išėjo tiesiai prieš mane, iki žvėries buvo kokie trys metrai. Nespėjau apie nieką pagalvoti, pačios rankos pakilo su šautuvu. Vilkės žvilgsnis tiesiog užhipnotizavo“, – dar neatlėgusiais įspūdžiais dalijosi Rugilė.

Medžiotoja pasakojo labai laukusi spalio 15 dienos -- medžioklės sezono pradžios, tačiau tokio laimikio tikrai nesitikėjo. Sumedžiotas vilkas ypatingai vertinamas medžiotojų bendruomenėje. Rugilės žiniomis, jos sumedžiota vilkė – pirmoji šį sezoną visoje Lietuvoje.

Medžioklė tinka ir visiems – tiek vyrams, tiek ir  moterims

Šiauliuose gimusi ir užaugusi Rugilė medžiotoja tapo tik sulaukusi pilnametystės. Aistrą medžioklei, jos teigimu, įskiepijo iš Kelmės rajono Raudgirio kaimo kilęs tėtis. Medžioja visa Šimulių šeima: ir mama, ir tėtis, ir Rugilė, ir jos brolis. Medžioklė – bendras šeimos pomėgis, laisvalaikio praleidimo būdas.

„Prieš metus su trupučiu ištekėjau už ne mažiau azartiško medžiotojo. Todėl drąsiai galiu sakyti, jog medžioklė suartina ir stiprina ryšius“, – įsitikinusi Rugilė.

Jos teigimu, medžioklė tinka visiems – tiek vyrams, tiek ir moterims. Lietuvoje medžiojančios moterys nėra retenybė. Kas metai medžiokle „užsikrėtusių“ moterų daugėja, kuriasi jų kolektyvai ir klubai.

Pirmasis jaunos medžiotojos laimikis buvo šernas. Šernų populiacija šalyje yra sumažėjusi dėl afrikinio kiaulių maro, laimei Raudgirio medžioklės būrelio plotų maras nepasiekė. „Saugome savo šernų populiaciją, medžiojame atsakingai“, – sakė Rugilė.

R. Šimulytė-Spudienė studijuoja miškininkystę, magistrantūros studijas VDU žemės ūkio akademijoje ir dirba medienos meistre Valstybinėje miškų urėdijoje. O laisvalaikiu, žinoma, medžioja. 

Facebook komentarai