Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Jau trys savivaldybės paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros

Autorius: Agroeta
Jau trys savivaldybės paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros

Ekstremalioji situacija dėl sausros jau paskelbta trijuose Lietuvos rajonuose. Po Varėnos ir Elektrėnų savivaldybių, birželio 17-ąją ekstremalią situaciją dėl sausros paskelbė ir Prienų rajono savivaldybė.

Kritulių trūkumas šiame rajone jaučiasi jau keliolika savaičių. Ekstremali situacija Prienų rajone jau buvo susidariusi birželio 7-ąją, tačiau tik po dešimties dienų Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą „Dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ nuo 2019 m. birželio 7 d. Ekstremalioji situacija paskelbta dėl sausros, sukėlusios žemės ūkio augalų žūtį.

Dar birželio 5 dieną Prienų rajono savivaldybė, besirūpindama ūkininkais, informavo, jog gyventojai gali kreiptis į savivaldybę, kuri fiksuos dėl sausros patirtus nuostolius.

„Atsižvelgdami į tai, kad šalyje šiuo laikotarpiu išskirtinai žemas kritulių kiekis neigiamai veikia žemės ūkio pasėlius ir kitus augalus, informuojame žemės ūkio subjektus, kad prašymus dėl sausros (šalnų) poveikio fiksavimo vietoje pateiktų Prienų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriui arba seniūnijai, kurios vietovėje auga sausros galimai paveikti žemės ūkio subjekto pasėliai ir augalai“, – pranešė Prienų rajono savivaldybės administracija.

   Apžiūros metu tikrinami ir vizualiai įvertinami pasėlių ir kitų augalų plotai ir surašomi patikrinimų aktai. Apžiūros duomenys bus reikalingi padarytų nuostolių dydžiui apskaičiuoti, jeigu bus skirta lėšų sausros padarytiems nuostoliams žemės ūkio veiklos subjektams atlyginti.                        

Agroeta

Facebook komentarai

T Hegvita agro