Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Jau galima gauti iki 14 500 eurų paramą namui apšiltinti

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo vakar Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iš gyventojų priima paraiškas individualiems namams atnaujinti. Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos tam skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms, o maksimali kompensacijos suma siekia net 14 500 eurų.

Išmokos dydis apskaičiuojamas, padauginus namo naudingą plotą iš fiksuoto dydžio (už 1 m² – 75 eurai). Išmokos skiriamos individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti.

“Šios paramos tikslas – sumažinti šiluminės energijos sąnaudas privatiems namams apšildyti ir taip mažinti išmetamų į atmosferos orą šiltnamio dujų kiekį”, – teigia Aplinkos ministerija.

Paramos galima tikėtis, jeigu po namo atnaujinimo bus pasiekta ne mažesnė nei B jo energinio naudingumo klasė ir šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažės ne mažiau kaip 40 proc., palyginti su ankstesnėmis.

Kompensacinių išmokų gali prašyti fiziniai asmenys, valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba 100 proc. yra užbaigta ir įregistruota Nekilnojamojo turto registre.

Paraiškas paramai gali teikti iki birželio 1 d. ir tik elektroniniu būdu – per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS.

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius atrankos kriterijus, nepriklausomai nuo jų registracijos formos pateikimo pirmumo. Jeigu projektai surinks vienodai balų, pirmenybė bus skiriama tam namui, kurio 1 m² naudingo ploto apšildyti iki atnaujinimo reikėjo daugiau šiluminės energijos.

Facebook komentarai